.

.

3.7 V 220mAh Батерија 601235 Литиум Полимер Li-Po ion батерии За DIY Mp3 GPS PSP bluetooth Слушалки Слушалките

3.7 V 220mAh Батерија 601235 Литиум Полимер Li-Po ion батерии За DIY Mp3 GPS PSP bluetooth Слушалки Слушалките

DEN 383.52
Количина на стоки


Модел :601235 Димензија : Дебелина(± 0.4)x Width(± 2)x Length(± 2)(mm)
6.0×12 ×35
Номиналниот Напон : 3.7 V
Капацитет : Ах 220m
Околу Тежина : 2g
Циклус на животот : 800 циклуси,Стабилни перформанси со 100% во куќата тестирање
Изградена во PCB за полнење ,испуштање и температурна заштита
Одговара за Далечински контролер,IPTV Set top кутија далечински контролер,LED осветлување,
Подводни осветлување систем,Bluetooth уред,MP3/MP4 плеер,безбедност светилка,GPS,
Мобилен телефон,Е-книга,Моќ банка,Преносни DVD, Воки токи,Лаптоп,
Таблет PC,PDA,Игра плеер,Пос машина,
Targi електроника уред, Медицински Помагала ,Флеш осветлување градина осветлување,
Играчки ,Дизајнирање на проекти и др
Мало пакетот вклучува : 1 x батерија
Ве молиме, ве молиме контактирајте со нас за промет на големо Цена и Добредојдовте прилагодено конфигурација или обликот
ние ќе брод преку пост зависи од дестинацијата земји и транзит време
Нарачки ќе биде предаден во рок од 1 дена по исплата е расчисти.
ние не сме одговорни за undelivered адреса. За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презиме
превозот време зависи од ефикасноста на вашиот локален поштата aind на царинската управа. Ако не примите објект во рок од 30 дена (4 недели),ве молиме контактирајте ме.
Следново е превозот време референца за некои земји.
САД/Канада/Австралија околу 15 работни дена
Западна Европа (со исклучок на Франција, Шпанија и Италија) околу 15 работни дена
Франција, Шпанија околу 15 работни дена
Италија околу 21 дена
Јужна Америка со околу 28 дена
Врати се прифатливи во рок од 14 дена по купувачот примените објектот.
Врати објектот треба да биде во оригинална состојба.
Ако не сте целосно задоволни со вашата нарачка, можете да се вратите до нас со превозот надомест платен.
Ако објектот неисправни по приемот, pls контакт со докажување на фотографии ние ќе ви испратиме нова или ви вратат парите во ваша корист.

Тип:
Li-полимер
Бренд Име:
Easylander
Број На Модел На:
601235
Поставете Тип:
Само Батерии
Замена На Батеријата:
Yes
Батеријата Број:
1pcs
Големина:
T=6mm W=12mm L=35mm
Номиналниот Капацитет:
220mAh
Конектори:
2 жица и не конектор
Батеријата Својства:
Брендот на оригиналниот
Функција:
Батерија
Volt:
3.7 V
користат за:
mp3 mp4 gps dvr Слушалки
Околу тежина:
3g
Сопствени приклучоци:
10pcs може да се прилагоди
Циклус на животот:
500-600 циклуси
Максимална батеријата празнење фактор:
1C Хеликоптер не е достапна
R

Тие исто така купуваат со овој производ