.

.

90~250V 10A Дигитален Термостат Регулаторот за Температура на Контролер за Греење и Ладење Контрола -50~110 целзиусови степени Степен со Сензор

90~250V 10A Дигитален Термостат Регулаторот за Температура на Контролер за Греење и Ладење Контрола -50~110 целзиусови степени

DEN 388.00
DEN 517.92
-25 %
Количина на стоки

90~250 V 10 A Дигитален Термостат Регулаторот за Температура на Контролер за Греење и Ладење Контрола -50~110 целзиусови степени Степен со Сензор
Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List" Доколку ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме да го додадете во вашите "Продавница Листа".Ви благодарам многу!!! ^-^ Било каков проблем, само слободно контактирајте со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши вашите проблеми одеднаш.
Производ Големина : 85 * 75 * 35mm Материјал : коло + пластика
Пакување : ziplock торба
Карактеристики :
Мини температура контролер термостат.
Со голем и јасен LED дисплеј за подобра читливост.
Широк температура мерење на опсег.
Греење контрола и контрола на ладење.
Температурна калибрација функција.
Одложување заштита функција.
Сите параметри може да биде прилагодено на стандардно прилагодување по краток спој.
Примена :
Тоа Може да се широко се користи во различни ладење менаџмент во ниска температура на ладно складирање, ладилник, конзола.
Се применува за големи aquaculture корисници кои побарувачка високи еколошки барања. Тоа исто така Може да се користи како аквариум термостат.
Погоден за проекти со строги температура стандарди и лабораторија за контрола на температурата.
Ги поставите домашниот контрола на температурата, висока температура за почеток или ниска температура на проектот, уживајте во вашиот интелигентен живот.
Спецификации :
Работен напон : 110-220 VAC ± 10%, 50/60 Hz(Или DC12 V / DC24 V)
Номинална струја : 10 A
Потрошувачка на енергија : ≤3 W
Мерен опсег : -50~110 целзиусови степени степен
Мерење прецизност : 0.1 степен целзиусови степени
Грешка при мерење : ±0.3 целзиусови степени степен
Контрола на прецизност : 0.1 степен целзиусови степени
Работна температура : -20~70 целзиусови степени степен
Сензор на температура : NTC 25 целзиусови степени степен=10 K B3435
Објектот големина на : 8.5*7.5*3.5 cm / 3.4*3*1.4 во
Пакет големина : 11*8.5*4.3 cm / 4.3*3.4*1.7 во
Пакет тежина : Околу. 125g / 4.4 оз

Стил:
Стои Станица
Моќност Тип:
Никој
Број На Модел На:
XX
Теорија:
температурата контролер
Бренд Име:
kaisi
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Внатрешна
Макс Мерење На Температурата:
100°C - 119°C
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
R

Тие исто така купуваат со овој производ