.

.

BAIHE Фунта Сребро 925 0.2 КТ Заверена H/SI Круг Вистински Природен Дијаманти & Рубини Ангажирање Жени Трендовски парична Казна Накит Прстен

BAIHE Фунта Сребро 925 0.2 КТ Заверена H/SI Круг Вистински Природен Дијаманти & Рубини Ангажирање Жени Трендовски парична Казна

DEN 3818.00
DEN 4656.00
-18 %
Количина на стоки


Метал:Фунта Сребро 925 Печат:925 Вкупно Грам Тежина:1.3 g Прстен Големина:6.5 Поставување:Отвори Поставување на Ширина Врвот:3.7 mm Ширина Дното:3.7 mm Главниот Камења:100% Вистински Природен Дијаманти & Рубини Боја:H-J Јасност:SI3-I3 Форма: Круг Намали Карат Тежина:0.2 кт SKU:R20350 W
Услуга

Прстен Големина:
Помалку од 4, 4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Бели Дијаманти Боја:
H
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Дијамант Намали:
Одлични
Поставување Тип:
Рамки Поставување
Пол:
Жените
Метали Тип:
Сребро.
Број На Модел На:
R20350W
Сертификат Број:
Треба Екстра $15 за да се Направи Сертификат(Кинески)
Обликотшема:
Растенијата
Повод:
Ангажирање
Метал Печат:
925,Фунта
Главниот Камен:
дијамант
Стил:
Тренди
Дијамант Карат Тежина:
0.2-каратно
is_customized:
Yes
CertificateType:
GDTC
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Страна Камен:
Рубин
Дијамант Јасност:
SI1
Може да се прилагоди?:
Yes
Ако ви треба жолто злато, злато се зголеми.:
Ве молиме контактирајте со нас.
R

Тие исто така купуваат со овој производ