.

.

Оригиналниот автентични kinco чекор 2S56Q-02054 две-фаза stepper мотор

Оригиналниот автентични kinco чекор 2S56Q-02054 две-фаза stepper мотор

DEN 4704.00
Количина на стоки

Оригиналниот автентични kinco чекор 2 S56 Q-02054 две-фаза stepper мотор
Вештина на Техничките параметри
модел
2 S5 6 П-0 2054
Чекор агол
1. 8 ° C ± 5%
Фаза струја (A)
3.0
Држете вртежен момент (Nm)
0. 9
Амортизацијата вртежен момент (Nm)
0.0 4
Фаза отпор (Ω)
0.65 ± 10%
Фаза inductance (мз)
2.5 ± 20%
Моторни инерција (кг.cm 2 )
0. 26
Моторни должина L (mm)
54
Број на води
4
Изолација ниво
Б
Притисок
500 VAC за 1 минута
Максимална axial оптоварување (N)
15
Максимална радијална оптоварување (N)
75
Работна температура
-20 ° C ~ 50 ° C
Површината температурата се зголеми
До 80 ° C (фаза серпентина поврзани со номинална фаза тековната)
Отпорност на изолација
Минимална 100 MΩ, 500 V DC
Тежина (кг)
0. 6 ПРАТКАТА 1.Предмети се испраќаат само по уплата. 2. DHL ПРОЗОРЦИ Fedex или ЕМС е достапна за превозот. 3.Бесплатен превозот надомест за Кина пост Воздух Mail/HK пост Воздух Mail за посебен предмет.кога ќе го одбра превозот метод, ве молиме да ги прашате нашите продавачот за да го промените вкупно задолжен за специјални производи. 4.Време на испорака : DHL,UPS-от,Fedex,EMS изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух Mail/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-35 дена зависи од земјата доставени до. Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго,ве молиме да бидете трпеливи. 5. Било несреќи,одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга. 6.Било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност. 7.Ве молиме проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел. 8.Се чувствуваат слободни да не Контактирате со било какви прашања,ние ќе ви понуди задоволителен одговор Гаранција за обезбедување на Квалитетот е предвидено.Ако се чувствуваат разочарани со објектот,кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.Предмети мора да се врати во оригиналната состојба за наплата/размена.Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте,ве молиме контактирајте со нас пред отворање каков било спор или напуштање на било неутрален/негативна повратна информација.Ние картичка за секој купувач и ќе направи нашите напори да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.1 приоритет. ПРАШАЊА и одговори за Сите производи се качил преку строга тест пред пратката.Сите фотографии се прикажани се 100% вистински и за повикување само.Ве молиме овозможи можно мала разлика поради технички напредок и варијанса.Вашата цел е призната како што се со целосно познавање на производот спецификации и соодветните политики.Нашата служба за корисници е подготвен t ви помогнат во секое време.Со цел да се создаде пријатен шопинг искуство за вас,ние сме посветени на обезбедување на врвен квалитет и одлична услуга во секое време. Повратни информации на Клиентите се задоволни е многу важно за нас,Ако сте задоволни со предмети што orderd,ве молиме да ја напуштат повратни информации.Ако не е,ве молиме контактирајте со нас прво.Ние да работат заедно за да го решат секој спор

Број На Модел На:
2S56Q-02054
R

Тие исто така купуваат со овој производ