.

.

АВТО A/C КОМПРЕСОР за Toyota Land Cruiser 4.7 L/Lexus LS400 4.0/LX470 4.7 L 88320-50030/88320-50040/88320-50060/88320-50030-84

АВТО A/C КОМПРЕСОР за Toyota Land Cruiser 4.7 L/Lexus LS400 4.0/LX470 4.7 L 88320-50030/88320-50040/88320-50060/88320-50030-84

DEN 6240.00
Количина на стоки


Ве молиме изберете ЕМС изразат така може да ви помогне да го расчисти царинската лесно.Кога сакате да уживате најкул ентериери во вашето возило, тогаш ќе треба да се провери работна состојба на климатизација систем. Да Драги Руски Купувачот :
Ве молиме напишете вашето Име и презиме за да бидете сигурни дека за да може да се deliveried успешна. : 88320-50030/88320-50040/88320-50060/88320-50030-84/88320-50040/88320-50060/88320-50060-84/88320-60680/88320-60680-84/8832060680/883206068084/88320-60681/88320-60681-84/8832060681/883206068184/147200-0942/147200-0943/147200-0944/147200-0947 /147200-1864/147200-6234/447200-6072/447200-6073 /447200-6543/447200-6544/471-016/471-021/471-0220/1472000942/1472000943/1472000944/1472000947/1472001864/1472006234/4472006072/4472006073/4472006543/4472006544/4710162/4710219/4710220
Слики како што е прикажано подолу :
Гуангжу weixing авто делови co. Објектот на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ испратени. Главната функција на А/В компресор е да се контролира и регулира протокот на ладилни целиот систем.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. За safty причина со авион експрес,компресор доаѓа без масло, Можете да додадете наведени масло за компресори.Доста често се одредени возила може да има два различни делови за истата апликација за да се осигура дека вие сте добивање на точни дел за вашето возило ќе треба да ни ги испратите на дел броеви од оригиналниот дел се монтира на вашето возило. Купување забелешки : 1. Ние, исто така, препорачуваме користење на компатибилност на табелата, со цел да бидете сигурни дека овој компресор ќе се вклопи вашето возило. Локалните обичаи плаќање даноци или не се вклучени во производите цена. Ве молиме погледнете во вашите возила спецификации. Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме не двоумете се да не контактирате директно.И ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Тоа може да бара употреба на OE колектор како тоа е поголемиот дел од времето не се вклучени. Се работи во затворена јамка систем, AC компресор се базира на ладилни од испарувачот во низок притисок страна, облоги и турка на кондензаторот во висок притисок страна на системот. Може исто така да треба да splice конекторот. Било какви сомнежи за резервни делови ве молиме контактирајте ме слободно пред цел. Да Драги Бразил Купувачот :
Ве молиме коментар CPF Број по плаќање во готово. Ви благодарам многу за вашиот љубезно соработуваат.7 L 88320-50030/88320-50040/88320-50060/88320-50030-84
Опис на производот : Автомобил Модел : Toyota Land Cruiser 4.
Answer : ___________________________ Note :
Почитувани, доколку вашата адреса за испорака или пост код е во далечинскиот област во DHL веб-сајт, вие ќе бидете информирани за плати како далечински област цена да DHL Компанија или треба да се промени уште една нова адреса!
Сакате да знаете ве молам отворете го следниот линк :
Сакате да знаете ве молам отворете го следниот линк :
.7 L/Lexus LS400 4.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет. Ако ви треба помош за да бидете сигурни дека овој дел ќе се вклопи вашето возило, ве молиме испратете ни фотографија на вашите стари компресор , VIN и/или годината, се направи, моделот и големината на моторот на вашето возило, така што ќе може да го потврди тоа за вас.

Тип На Објект:
Air-conditioning Инсталација,A/C Компресор & Спојки
Објектот Тежина:
8kg
Име На Модел:
WXLX009
Година:
1995-2007
Бренд Име:
WNRLN
Автомобил модел:
Toyota Land Cruiser 4.7 L /Lexus LS400 4.0/LX470 4.7 L
Напон:
12V
Ладилни:
R134a
ОЕМ #:
88320-50030/88320-50040/88320-50060/88320-50030-84/88320-50040/88320-5
is_customized:
Yes
Автомобил Производител:
Lexus/ТОЈОТА
R

Тие исто така купуваат со овој производ