.

.

ХТ-80A LCD Дигитален Звук Ниво Метар Преносни Мини Бучава Тестер на Бучава Decibel Надгледување на Притисок Тестер

ХТ-80A LCD Дигитален Звук Ниво Метар Преносни Мини Бучава Тестер на Бучава Decibel Надгледување на Притисок Тестер

DEN 1352.00
DEN 1536.00
-12 %
Количина на стоки


ХТ-80 A LCD Дигитален Звук Ниво Метар Преносни Мини Бучава Тестер на Бучава Decibel Надгледување на Притисок Тестер
Опис
Мерка Опсег е 35~130d B, и фреквентен Опсег е 31.5 Hz~8k Hz.
Голем LCD дисплеј дизајн, погодно да се види на екранот јасно.
Со аларм функција : кога текст вредност надминува Опсегот, тоа ќе се прикаже 'OL'.
Автоматско исклучување време е за 15 минути без операција, со заштеда на енергија.
Лесен за употреба и корисен инструмент за звук контрола на квалитетот.
Одговара за фабриката, во канцеларијата, домот, училиштето и изградба на сајтот.
Спецификација :
Боја : покаже како слики.
Производ големина : 170*58*35mm.
Мерка Опсег : 35~130d B.
Фреквентен Опсег : 31.5 Hz~8k Hz.
Фреквенција Тежина : A.
Микрофон : 1/2 инчи поларизирана кондензаторот микрофон.
Резолуција : 0.1 d B.
Дигитален дисплеј : ЛЦД екран.
Време на одговор : 0.5 s.
Толеранција вредност : ±0.5 db(Под референтни услови).
Автоматско исклучување time : 15 минути без операција.
Аларм функција : кога текст вредност надминува Опсегот, ќе се прикаже 'OL'.
Батерија Тип : 9 V батерија(Не се вклучени).
Работа Темп : 0°C~40°C.
Складирање Temp : -10°C~60°C.
Работа Влажност : 10%~90%RH.
Забелешка
Таму би можело да биде малку боја нарушувања поради различни компјутерски резолуции.
Таму може да биде мала грешки поради различни рака мерење.
Пакет Се Вклучени :
1 * ниво на звук метар(батерија, не се вклучени).
1 * прирачник за корисникот.

Мерен Опсег:
30~130dB
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
ХТ-80A
R

Тие исто така купуваат со овој производ