.

.

[DBF]Dimmable КОЧАН LED Површината Монтирани вградна светилка 3W/5W/7W/10W/12W/15W White/Black Домување AC85-265V Таванот Место Светло Дома Декор

[DBF]Dimmable КОЧАН LED Површината Монтирани вградна светилка 3W/5W/7W/10W/12W/15W White/Black Домување AC85-265V Таванот Место

DEN 233.00
DEN 381.60
-39 %
Количина на стоки


[DBF]Dimmable КОЧАН LED Површината Монтирани вградна светилка 3 W/5 W/7 W/10 W/12 W/15 W White/Black Домување AC85-265 V Таванот Место Светло Дома Декор.
Карактеристики : Долг животен век, ниски трошоците за одржување Инстант почеток, не трепка Цврста Состојба, shockproof се заштеди енергија повеќе од 90% од обичните светилки Долго време работи, производство на ниска топлина Без Мешање рф Без жива или други опасни материјали, спогодба со Ro Hs Работна средина -20 centigrade ~+55 centigrade, погоден за необичен климатските Спецификации : 100% Сосема Нов Текст : AC85-265 V Школка Материјал : Висок квалитет на Алуминиум, постабилна и издржливи. Брзо топлина дисипација. Долготрајна работа. Потрошувачка на енергија : 3 W 5 W 7 W 10 W 12 W 15 W (Бела домување и Црна домување за вашиот изборен) LED извор на светлина/Количина (парчиња) : Висока лумен КОЧАН, LED чип epistar Lumens (lm) : 100-110 lm/W Работа Темп. : -25 centigrade - +50 centigrade Боја Рендерирање Индекс : Ра >80 светла Боја : Ладна Бела(6000-6500 K) Топло Бела(3000-3500 K) Природни Бела(4000-4500 K) Пакување Вклучуваат : 1pcs * LED Површината вградна светилка 1pcs * LED Драјвер (Dimmable или не dimmable за вашиот изборен)

Емитуваат Боја:
Природните бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
3W White, 5W White, 7W White, 10W White, 12W White, 15W White, 3W White Dimmable, 5W White Dimmable, 7W White Dimmable, 10W White Dimmable, 12W White Dimmable, 15W White Dimmable, 3W Black, 5W Black, 7W Black, 10W Black, 12W Black, 15W Black, 3W Black Dimmable, 5W Black Dimmable, 7W Black Dimmable, 10W Black Dimmable, 12W Black Dimmable, 15W Black Dimmable
Број На Модел На:
површината монтирани downlight
сертификација:
CE,RoHS
Напон:
90-260V
Моќ Толеранција:
2%
Боја На Каросеријата:
Црна
Извор На Енергија:
AC
Бренд Име:
DBF
Е dimmable:
Yes
Гаранција:
2years
Материјал:
Алуминиум
Примена:
Трпезарија
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Извор На Светлина:
led сијалица
Потекло:
Guangdong(Кина)
Извор На Светлина:
LED Светилки
Led чипови:
Epistar
Светилка Домување Бои:
бело /црна
Wattage:
3W/5W/7W/10W/12W/15W
R

Тие исто така купуваат со овој производ