.

.

AC110V 60W CO2 Laser Напојување ZuRong

AC110V 60W CO2 Laser Напојување ZuRong

DEN 4800.00
Количина на стоки


Добредојдовте да контактирате со нас !!
. Но, ако ви треба на друг начин да се испрати на цевка, ве молиме контактирајте со продавачот пред да се направи нарачка. Две фабрики во комбинација во 2016 година и се најде јас zr Ласерски Група. Овој Ласерски напојување има TTL сигнал за индикација, вода преку сигнал за индикација и ласерски излез индикација. Нормално ние брод на сите ласерски цевка страна на курирската служба DHL . На годишна продажба количество има постигнато 20000pcs на CO2 laser цевки и 2000 групи на ласерски машини сега.
Нашата компанија е еден од најголемите производители на мали и средни ласерски опрема, неодамна компанијата ја поседува повеќе од 15 инженери, повеќе од 50 операции. Текст Овозможи Сигнал Детекција : шоу електричен сигнал од машина одбор за контрола на Температура/Влажност Детекција : само~заштита почнува кога температурата или влажноста на воздухот е над дозвола вредност за да се осигура безбедноста на ласерска операција Работниот Статус Откривање на : следење електричен сигнал од ласерски цевка во времето и ќе се анализира неговиот работен статус Дефект анализа : да се анализира нарушувања со машини/ ласерски цевки и да покаже дека информацијата на екранот во различни јазици НАПОМЕНА : ве Молиме да се справи со дефект според дадените решенија покажува на екранот прво. Тоа може да потрае повратни информации интерфејс кој може да се користи во затворени-јамка за контрола и тестирање на работат на струјата на ласер. Кој е најстариот начин за продавачот и купувачот. Лесна Контрола : старт и стоп на ласерски може да биде лесно да се контролира од страна на TTL ниво.
Проблемот&Повратна Информација :
•Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем кога ќе треба,ние се однесуваат на вашиот проблем и ние ќе се обидеме потрудиме да го реши тоа.
Купувачот Известување :
1. За било какви прашања треба преговараат, продавачот ќе го направи порака на aliexpress или да пратите порака од страна на мобилен. Ако некој се скрши на патот, продавачот ќе испрати нова цевка со слободни, купувачот не треба плаќаат повеќе.3 v аналогни сигнали или PWM контролен сигнал може да се контролираат ласерски моќ. Ласерски Напојување има излез на отворено коло заштита. Отворено Коло Заштита : кога се позитивни и негативни полови отвори~кола, напојување ќе се отсече коло автоматски за заштита. Откако стоката да пристигне дестинација, купувачот мора да одат да го исчистите обичај побрзо.
Производи Опис :
Компактен и практичен напојување има одлично компатибилност со ласерски уред и може да биде директно поврзан.100 W,130 W ,150 W ласерски напојување за вас да изберете . Краток Спој Заштита : кога се позитивни и негативни полови краток~кола, напојување ќе се отсече коло автоматски за заштита. Поради купувачот не плаќаат обичај данок и не може да царинење, Сите загуби се во надлежност на купувачот. Предности :
1. По нареди, ве молиме да обрнете внимание на пораката доаѓаат од aliexpress или мобилен. Со ова напојување, ласерски уред ќе биде лесно да се отворени и добро управувана со повисок степен на конверзија ефикасност и подолго очекување на животот.

Број На Модел На:
Јас zr МОЌНОСТ 60w
Бренд Име:
ZR
Ласерски Моќ:
функција :
Co2 laser cut машина
Ефикасност :
ПОВЕЌЕ 90percent(полно оптоварување)
Гаранција :
1 година
Влезен напон :
AC110V или AC220V
Катализатор:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ