.

.

1.0 L Глеѓ Огледало Глазура Тенџере Традиционален Кинески Круши во облик на тенџере Задебелена Вода Литургија со Челик Инка

1.0 L Глеѓ Огледало Глазура Тенџере Традиционален Кинески Круши во облик на тенџере Задебелена Вода Литургија со Челик Инка

DEN 1224.00
DEN 1631.04
-25 %
Количина на стоки


1.0 L КРУШИ во ОБЛИК на ЕМАЈЛОТ ТЕНЏЕРЕ Електромагнетни Печка на Гас ВОДА ЛИТУРГИЈА
Површина по завршувањето глеѓ
Дното ДЕБЕЛИНА 0.8 mm
Капацитет : 1.0 L
ПРЕТПАЗЛИВОСТ! Не топлина празни литургија! Не се пополни на вода во текот на водечки линии. Дршката може да стане жешко! Најмалку чистење на внатрешниот дел, еднаш на ден, Не капка на литургија, за да се спречи оштетување.во случај на празни buming,не испрскате со ладна вода, веднаш;бидејќи емајлот ќе биде лупено off. Не дозволувајте тоа на шпоретот пламен за премногу долго.
ЗАБЕЛЕШКИ :
Поради тоа што е направен со manual (рачно), има можеби малку недостаток.но, бидете сигурни дека тоа не влијае на користењето,и се надевам дека ќе имаме добра превозот искуство во нашата продавница!

Капацитет:
1.0 L
Тип:
Вода Kettles
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,ФДУ,LFGB,CE / ЕУ,SGS
Материјал:
Порцелански Емајлирани
Бренд Име:
ЦЕЛОСНА&WIN
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
T1205B1615D
боја:
Црна
Функција:
Огледало Глазура
Обликот:
круша
Нето тежина:
381g
Материјал:
Емајлот
R

Тие исто така купуваат со овој производ