.

.

Meikon 60m195ft Подводна Камера Домување Случај за Nikon D810 Камера,Нуркачка Опрема Водоотпорен Перница Случај Покритие за Nikon D810

Meikon 60m195ft Подводна Камера Домување Случај за Nikon D810 Камера,Нуркачка Опрема Водоотпорен Перница Случај Покритие за Nikon

DEN 28319.52
Количина на стоки


Meikon 60m/195ft Подводни Нуркање Камера Домување Случај за Nikon D810
Пакетот вклучува : 1 x Водоотпорен камера случај 1 x O-ring 1 x Вратот лента 1 х рака лента 1 х упатство
Основно примената на овој подводни домување е подводна фотографија/videography. Сепак тоа може да се направи многу повеќе од страна на заштита вашата камера од времето опасности, како што се дожд, прав, снег итн. Поради својата компактна големина и сите функционалност, тоа е идеален објект да има додека патувате.
ВАЖНО
Ве молиме отстранете ги сите заштита филтер кој е инсталиран на вашиот камера, како и сите дополнителни зафат, пред вметнување на камерата внатре подводни домување.
Овој модел на подводна камера домување ќе одговара за Nikon D810 камера.
Материјали :
Поликарбонат,ABS пластика,со Оптичко стакло,од Нерѓосувачки челик,EPDM гума Секој копчето има О-прстен печат
Водоотпорен Одделение : IPX8
Температура : 0-40°C(32-104°F)
Ленти : Печат(crimp тип-O-ring)
Гаранција : 1 години

Бренд Име:
commlite
Пакет:
Yes
Додатоци Тип:
Водоотпорен
R

Тие исто така купуваат со овој производ