.

.

10pcs 330uF 16V NIPPON NCC MVY Серија 8x10mm Ниска Отпорност 16V330uF SMD Алуминиум Electrolytic Capacitor

10pcs 330uF 16V NIPPON NCC MVY Серија 8x10mm Ниска Отпорност 16V330uF SMD Алуминиум Electrolytic Capacitor

DEN 101.00
DEN 109.92
-8 %
Количина на стоки


Предмети
Единици
Перформанси
Бренд
NIPPON
Серија
MVY
Номинална Напон
V(DC)
16
Номинална Capacitance
u F
330
Температура
deg C
-55°C~105 °C
Големина(Дијаметар)
мм
8
Големина(Должина)
мм
10

Превозот Услови : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2 работни ден на по примиле исплата . International shipping ќе потрае подолго време, Тоа може да го одложи поради строгите обичаи и лошите временски услови (дожд, поплава, снег). Ако сте подготвени да ги користат Изразат Испорака, треба да плати Дополнителни Трошоци за цел. Ве молиме контактирајте со нас ако НЕ сте добиле објект по 35 дена, ние ќе ги провери со пост канцеларија, а потоа ја или рефундирање на каква било исчезнати предмети.
Повратни информации : Откако ќе го потврдите вашата објектот, ве молиме да ја напуштат повратни информации за нас како ова ќе ни информираат дека сте добиле вашите предмети. Ние навистина треба вашата позитивни повратни информации и 5 ѕвезди на рејтингот по добивање на вашата нарачка, ние ќе ви даде позитивни повратни информации. Вашето задоволство е многу важен за нас. Ако имате проблем или прашање во врска со вашата трансакција, ве молиме контактирајте со нас пред да замине било кој тип на повратни информации. И ни даде можност да се разумно да ги поправи во разумно време, без оглед на вашата грижа може да биде. Негативни повратни информации не реши ништо. Ние сме секогаш спремни да работат работи надвор. Па се чувствуваат слободни да контакт со нас

Номинална Напон:
16V
Пакет Тип:
Surface Mount
боја:
Светло Сива
Температурата На Работа:
105
Бренд Име:
ELECYINGFO
Примена:
Општа Намена
Број На Модел На:
16v330uf
Тип:
Алуминиум Electrolytic Capacitor
Структура:
Фиксна Capacitor
R

Тие исто така купуваат со овој производ