.

.

Индивидуализира Strapless Линија Chiffon Долго Деверуша Фустан

Индивидуализира Strapless Линија Chiffon Долго Деверуша Фустан

DEN 3802.00
DEN 4752.00
-20 %
Количина на стоки


КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ :
Големина На Табелата :
Боја Палета :
Answer : ___________________________ NOTE :
О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline petticoat ( емисија за слики). Наддавање е за еден фустан само!!!
Б : Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.
C : Тоа е многу нормално да се 1 инчен грешка при мерење помеѓу големините што ги обезбеди и големини на облека што ќе ја добие. Овој вид на грешка и не може да се прифати за било враќа или размена.
D : Фустан Може да Се Направи во Сопствени Големина, Боја . Оваа gown може да биде сопствени направени според вашите мерења. Ако вашиот мерења начин се симне моите големина на табелата, ние сме среќни да се направи gown според вашиот мерења додека вие се согласувате дека конечната промена може да бидат потребни за најдобро одговара. Ние силно препорачуваме да имате на вашиот мерењата направени од страна на професионални пред купување на било gown онлајн.
Осигурување и Обичај : Купувачи се одговорни за било каква осигурување тие се потребни и секој доход или должност обвинет од страна на својата земја.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.она од што " ракување со времето за цел?
Обично тоа треба цела 7-15 дена за облека да се биде подготвен за превозот, Везени и Тешки Beaded фустан трае подолго од 5 дена . Ако ви треба под итно, Контактирајте со нас прво, ние може да дојде твојот ред.
2.Колку време е потребно за превозот време?
A : EMS превозот време за 5-10 дена. EMS е на сила во земјата, како што се САД,Канада,Австралија,Русија,Сингапур,обединетото КРАЛСТВО,Франција,Netherland,Шведска,Германија,Јапонија,Fenland,Грција.Ако не сте во овие земји, што подобро би се избере друг брод компанија.
Б : ТНТ или DHL е сила за поголемиот дел од земјата во целиот свет, но превозот цена ќе биде малку поголем од ЕМС. Превозот време обично за 3-5 дена.
3.Дали ви се нудат сопствени направени услуга?
Да,ние го правиме.ние може да се направи на облека според вашиот мерења додека вие се согласувате дека конечната промена може да бидат потребни за најдобро одговара.Ние силно препорачуваме да имате на вашиот мерењата направени од страна на професионални пред купување на било gown онлајн.
4.Може да избравме една боја за облекуваат (дизајн)?
Да,сите бои се прикажани на нашата палета се опција за вас.PLS да ни каже боја име или боја број од нашите табелата,тогаш може да се направи фустан во боја сакате.
5.Ако јас испратите некои слики да се покаже дизајн,можете да го направите за мене(нас) ?
Да,ние може да се направи се облекуваат според сликите што ни ги испратите.Ќе е подобро да ни испратите висока резолуција на сликите со различни гледишта,така што можеме да го направиме тоа како што вие очекувате.

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, Custom Size
Тип На Објект:
Деверуша Фустани
Деколте:
Strapless
Силуета:
А-Линија
Вграден Градник:
Yes
Sleeve Стил:
Без ракави
Декорација:
Pleat,Sashes
Вистински Слики:
Yes
Моден Елемент:
Бонбони боја
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Број На Модел На:
07130104
is_customized:
Yes
Возрасна Група:
Возрасни
Бренд Име:
EMIQIAN
Фустани Должина:
Кат Должина
Ткаенина Тип:
Chiffon
Половината:
Природни
Примена:
матурска или партија
Затворање:
Патент
ОЕМ:
прифатете
R

Тие исто така купуваат со овој производ