.

.

100pcs Собираат MPX Машки Женски 6-пински приклучок за Полнач ( 50pair )

100pcs Собираат MPX Машки Женски 6-пински приклучок за Полнач ( 50pair )

DEN 2391.00
DEN 2543.52
-6 %
Количина на стоки


Овој производ е името MPX приклучокот, а честа појава во некои увезени модели, за мулти-core сигнал кабелска Конекција. Или конекција со мал тековната уред. Терминал Позлата Вистинско Злато, така што го контактот отпорот е помал, површината оксидација веројатноста е помала, услугата животот е подолго.
Име на производ : MPX Хексадецимален Приклучок Конектор
Модел : АМ-1016
Материјал : Бакар тело злато позлатен, ПА обвивка
Применливи производи : Едрилица и помошни опрема
Предности На Производите :
Шест нозе MPX приклучокот, широко се користи во различни типови на едрилици и едрилица опрема. Најлон пластика, pin месинг позлатен 24 K злато, дебелина на 0.05 µm.

Бренд Име:
Mitoot
Материјал:
Најлон
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
AMS507
Технички параметри:
Вредност 2
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
mpx
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
mpx
Четири тркала Атрибути:
mpx
Алатка Материјали:
mpx
Температурата издржливост:
200°
R

Тие исто така купуваат со овој производ