.

.

Нордиските стил 3D Ѕид Хартија за Ѕидови Зелен Лист Mural Спалната соба Дневна Соба Декоративни Тапети Црна Линија Не-Плетени Позадини

Нордиските стил 3D Ѕид Хартија за Ѕидови Зелен Лист Mural Спалната соба Дневна Соба Декоративни Тапети Црна Линија Не-Плетени

DEN 1156.00
DEN 1562.40
-26 %
Количина на стоки


Нордиските стил 3 D Ѕид Хартија за Ѕидови Зелен Лист Mural Спалната соба Дневна Соба Декоративни Тапети Црна Линија Не-Плетени Позадини
Купувачот мора да ги прочитате :
Mural позадина цена : $ / 1 метар квадратен. Не ролни.
Ширина x висина = квадратни метри = Цел Количина
1m2= 1pcs. 2m2=2 парчиња. 3 м2 =3pcs ..
Ве молиме мерење вашиот ѕид е големина,ние ќе се прилагодите на вашиот ѕид големина.
Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни осветлување во просторијата.
( Кога ќе купите повеќе од 6 квадратни метри, Во многу земји, Ние може да ви понуди бесплатен превозот од DHL , UPS-от , Fedex , ТНТ. Aramex! )
Количеството· 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70.5 cm(H) (4'7" x 2'4") ft
Количеството· 2 квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft
Количеството· 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft
Количеството· 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft
Количеството· 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft
Количеството· 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft
Количеството· 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft
Количеството· 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft
Количеството· 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft
Количеството· 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft
(1feet=0.3048 m ,1inch=0.02539 м)
Често поставувани прашања :
1. Сакам да купам еден сет на mural позадината, големината е 1.8 м во должина и 1,6 метри во ширина, што треба да направам?
Област = 1.8 m x 1.6 m= 2.88m2, Па треба цел 3 метри квадратни.Ние го продаде по метар квадратен. Не ролни.
Ве молиме да ни кажете на вашиот ѕид големина(Должина&Ширина). Ние ќе ви помогнеме да се пресмета количини ви треба.
2. Она што оваа позадина?
Ова е слика за позадина. Mural позадина. ѕидот mural.
Не позадина ролни. Не постер. Не ѕидот налепници.
3.Како да се залепите оваа позадина?
Поради царинските барања, позадина лепак не е вклучена, ве молиме цел од хардвер вашата локална продавница.Тоа треба адхезивна паста(леплива ориз лепак)
4. Можете да помогнете ми да се направи mural позадина се допаѓа оваа слика?
Се разбира, треба да се обезбеди слика и информации за големината и за нас, и thepicture мора да биде јасно
5. Тоа е целата mural ?
Нема. Тоа ќе се намали во неколку парчиња, со цел дека тоа би можело да одговараат за меѓународен превозот и спаси товар за вас. Се надеваме на вашето разбирање.
6.Ако корисникот не обезбеди информации на големина, Што можеме да направиме?
Ако не се обезбедени ни вашите детали ѕид големина во рок од 24 часа, ние ќе се прилагодите на mural позадина како на над стандардната големина.

Димензии:
1 квадратен метар
Полнење Единица:
Usd/Ролна
Функција:
Водоотпорен,Огноотпорни,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Употреба:
Постелнината Соба
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Отпорен на Вода,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Шема:
лист
Број На Модел На:
BLA0677
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Тип:
Текстилни Позадини
Површински Третман:
Врежана
Стил:
Пастирски
Употреба:
дневна соба
Стил:
Модерна
Употреба:
Апарати за домаќинство
боја:
Зелена
R

Тие исто така купуваат со овој производ