.

.

500W cnc ласерско сечење на главата, ласерски глава влакна ласерски машина за сечење

500W cnc ласерско сечење на главата, ласерски глава влакна ласерски машина за сечење

DEN 96000.00
Количина на стоки

500 W cnc ласерско сечење на главата, ласерски глава влакна ласерски машина за сечење Опис на Производот
Ласерски машина за сечење сечење на главата компоненти се : млазницата, фокусирајќи се на леќата и фокусот систем за следење.Нашите ласерско сечење на главата wattage 10w-500w, можете да изберете соодветна wattage според вашата индустрија, ако не сте сигурни, ве молиме контактирајте со нас.
производ апликација
Ласерско сечење на главата е широко се користи,како на пример,Мобилен телефон заштитна фолија заштитна маска, звук филм, акрилик, МДФ, кожа, картон, МДФ, чевли горен дел, обувка, ЕВА влечки, светлина водич плоча, чанти багаж, канцелариски датотека кутии, ножеви, хардвер алатки, хардверски додатоци Алуминиум и алуминиумски цевки, пластика, керамика, Muhe, канцелариски материјал, полначи, чевли, чевли, светлина водич плоча, IC, вино кутија, алуминиум, Нож пили и така натаму
главни карактеристики
Поддршка Хит заштита, откривање,вода заштита на откривање. Обезбеди машина работат во безбедна држава.
Поддршка автоматски и се справи со една притиснете знак.Следење и нормално модел една копчето за вклучување.Брзо и прецизно.
Лесна инсталација со помалку жици програма.
Поддршка Чувствителност, приклучете висина и брзина,итн параметри онлајн амбиент.Разумен натпревари различни метални листови материјали.
Поддршка за автоматско препознавање на невообичаени ситуации таквите материјали како исчезнати/се загрева,итн во случај на било какви неточни манипулација кои можат да предизвикаат материјали скршени.
Макс следниве брзина достигнува и до 500mm/s
Висина автоматско следење контрола на опсег 0-10мм
Статички откривање на точноста 0.001 mm.Динамичен точноста 0.02 mm.
Ласерски моќ автоматско следниве работи : - излез ласерски моќ автоматски се приспособува кога сечење брзина до(долу).Тоа би можело да effectivly се избегне проблемот на над горење агол.
Ричард
Add : 12st кат,Оптика Долина,Jia Yuan Rd,Hong Shan
whatsapp : +8618571639620
Skype : richard12677

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
bcx
Тип:
Други
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
R

Тие исто така купуваат со овој производ