.

.

Conrods Поврзување Прачка Прачки За Nissan Patrol Safari Цивилни 4.2 L TD42 Дизел 800HP Лебди TUV Вратило Клипот Pin

Conrods Поврзување Прачка Прачки За Nissan Patrol Safari Цивилни 4.2 L TD42 Дизел 800HP Лебди TUV Вратило Клипот Pin

DEN 15207.00
DEN 17280.48
-12 %
Количина на стоки


Спецификација
Количина : 6 Парчиња сет
Завртки : Вклучувајќи 12pcs Вистински 7/16" ARP 8740 завртки (Забелешка : Max HP : 800 HP со ARP2000 завртки, над 800 HP мора да се надополни со ARP L19 завртки со дополнителни трошоци)
Материјал : Фалсификувани 4340 авиони хром moly квалитетен челик
Тежина Толеранција : Балансирана до +/- 1 грам во собата
Род тип : H-зрак
Игла Тип : Bronzed черупка лебди pin
Примена
за Nissan Patrol Safari 4.2 L TD42 Турбо Дизел
Димензии
Центар до центар должина : 157mm
Голема крајот дијаметар : 59.97 mm
Мали крајот Дијаметар : 30мм
Голема крајот ширина : XX
Мали крајот ширина : XX
Нашите Прачки се проценува за 800+КС и 9000 RPM
Овие прачки се квалитетни прачки со TUV Сертификација. НЕ е лошо челик произведени од прачки, како и од други продавачи!!
Клучна Карактеристика
- Фалсификувани SAE 4340 Хром Moly Челик за највисок сила и издржливост, наменети за Трки
- Дизајниран и обработени од страна на CNC машина.
- Сите големи и мали завршува се заврши со SUNNEN усовршувајќи машина
- Прецизност усогласување ракави позитивно се лоцира род капа, одржување голема крајот понесе големина и
елиминирање на ззп прошетка
- 100% X-rayed, sonic тестирани и magnafluxed
- Мулти-фаза топлина третираат
- Shot peened да го намалите стресот
- Дојде со bronzed черупка погоден за лебдечки клипот pin

Материјал:
високи перформанси автомобил замена
Број На Модел На:
за Nissan Patrol Safari 4.2 L TD42 30мм
Бренд Име:
maxpeedingrods
Зрак Тип:
Ж-Зрак
Черупка тип:
Здраво перформанси бронзена легура
Коњ Powerr:
600-800HP
is_customized:
Yes
Тип На Објект:
Високи перформанси замена на резервни делови
Количина:
4 Парчиња како што покажува во слика
Род Зглоб Pin Стил:
Лебдечки
Површина:
Совршена топка експлозија и шут peened
Гаранција:
ограничен доживотна гаранција
Тежина Толеранција:
Балансирана до +/- 1 грам во собата
R

Тие исто така купуваат со овој производ