.

.

HoldPeak HP-870K Авто Спектар DCAC Дигитални Менгеме Метар Multimeter Pinza Amperimetrica Amperimetro Температура/Фреквенцијата на Светлото

HoldPeak HP-870K Авто Спектар DCAC Дигитални Менгеме Метар Multimeter Pinza Amperimetrica Amperimetro Температура/Фреквенцијата

DEN 6000.00
Количина на стоки


Производ Информации :
Точка Име : HP-870 K Авто Спектар DCAC Дигитални Менгеме Метар Multimeter Pinza Amperimetrica Amperimetro Температура/Фреквенција Backlight Temperature/Фреквенцијата на Светлото
Основната Функција :
Авто Опсег
DC/AC Напон Тест DC/AC Струја Тест
Тест На Диоди Тест На Континуитет Ѕвончето
Назад Светлина Автоматско Исклучување
Податоците се Одржи Doubel LCD Дисплеј
Отпорност/ Capacitance / Температура/ Фреквенција/ Должност Циклус Тест
Спецификација За Производ :
Производ Слика :
Пакет се Вклучени : Hold Peak HP-870 K Дигитални Менгеме Multimeter x1 англиски јазик Прирачник x 1 Тест Води x1 Температура Тест Сонда x 1 Сметководствена Кеса x 1 Батеријата не вклучувајќи ги во пакетот

Број На Модел На:
HP-870K
Мерење На Струја Опсег:
4000mA ---- 30A
Температурата На Работа:
-20C --1000C
DIY Материјали:
Електрични
Тежина:
400g
Димензии:
225 * 97 * 40 мм.
Мерење На Отпор Опсег:
400---- 40m
Мерење Inductance Опсег:
No
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Мерење Capacitance Опсег:
40nF --- 100uF
Бренд Име:
HoldPeak
Мерење На Напон Спектар:
400mV---- 1000V
Температурата тест опсег:
-20C --1000C
Фреквентен Опсег:
51.2 Hz ---51.2 kHz
Должност циклус:
0.1% ---- 99.9%
R

Тие исто така купуваат со овој производ