.

.

BUHESHUI ЗА 0,6 W 5V 120mA Мини Соларен Панел Поликристални Соларни ќелии DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 12PCS/Многу Бесплатен Превозот

BUHESHUI ЗА 0,6 W 5V 120mA Мини Соларен Панел Поликристални Соларни ќелии DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 12PCS/Многу

DEN 1047.00
DEN 1190.40
-12 %
Количина на стоки

УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.
3, ве Молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Затоа,ве молиме да ни остави позитивен фидбек, ако се задоволи со нашиот објект и услуга. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Позитивни повратни информации ќе бидат оставени за вас автоматски откако приемот на вашата исплата царинење. -Ние ќе ги искористиме на воздушни меури, за да заврши на предмети внимателно.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.
2, Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност. Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни денови. Полнење мали DC батеријата
5. Бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2.
4, Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден (Пекинг Време : 9. (Забелешка : се надеваме дека ќе пристигнат на време, но, бидејќи ова е меѓународен испорака, превозот време ќе биде многу зависи од express компанија и локалните обичаи/давачки. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Макс работа напон : 0. Изградба на вашиот сопствен погон модели, играчки и соларни екранот итн
Пакети и вклучува :
12 * Соларни панели 1. Наука проекти
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката. Димензија : 84*56*3мм
H ож да се избере соларен панел :
Оваа табела го покажува сончевиот систем конфигурација односот помеѓу складирање батеријата и соларни панели.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7. -Пакет ќе биде цврста и да се провери внимателно пред да се предаде.Ако нема одговор,ве молиме повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори веднаш штом е можно
. Макс работат на струјата : 120m A
6.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации :
1. Електронски апликации
4. 1, ви Благодариме за изборот на нас. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Ние ќе ви обезбедиме највисоко Ниво на Услуга,работиме со вас да ги реши сите проблеми. Ви благодариме за вашето разбирање) -Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
2, Што зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее. Поликристални силикон
4. Моќност : 0. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.
3 квалитетот на Производот програма за обработка на текст :
1), купувачот ја врати стоката за нас и одговорен за враќање превозот на трошоците; откако ќе ја прими стоката ,ние ќе испрати нов производ за купувачот и се плати за испраќање превозот цена. Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка
3.
BUHESHUI ЗА 0,6 W 5 V 120m A Мини Соларен Панел Поликристални Соларни ќелии DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 12 PCS/Многу Бесплатен Превозот
Карактеристики :
1.

Број на Панели:
1
Номиналниот Капацитет:
За 0,6 w
Тип:
Соларни Ќелии
Број На Модел На:
ЗА 0,6 W 5V
Количка За Соларен Панел:
No
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Големина:
84*56*3MM
Max. Моќност:
За 0,6 w
Број на Клетки:
10
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ