.

.

OLY Дијамант Сликарство БУВ Хоби Дијамант Сликарство Dieren DIY Занаетчиски Круг Целосна Дијамант Сликарство Комплет Поставува Дома Декоративни

OLY Дијамант Сликарство БУВ Хоби Дијамант Сликарство Dieren DIY Занаетчиски Круг Целосна Дијамант Сликарство Комплет Поставува

DEN 184.00
DEN 360.00
-49 %
Количина на стоки

Користете круг крајот на пен да се држиме дијамант и малку притиснете надолу за да се отстранат било какви дополнителни цемент.8 mm Круг Смола Дијамант -Боја Количина : 30-45 Бои -Употреба : почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок -За воена Вежба : 100% Целосна Вежба -За Рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка -Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори -Пакет Вклучуваат : Комплетна вежба дијамант , печатен текстил, алатки За дијамант количина : со 20%~30% повеќе квантитет на дијамант, апсолутна enoug Сите наши дијамант слики се рунда дијамант. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло.
Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија.
[Совети]
1. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. Солза освен делумно филм и место на дијамант на платно според соодветниот број.Пријатели од руската Федерација треба да се обезбеди Пасош Информации кога испратите Ali Express Премиум Превозот, SPSR и Пони Експрес. Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши.
Обично, сложени шарени picutures со деликатна детали треба поголема големина за да го изразат тоа 's details. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.
[DIY дијамант сликарство карактеристика]
1.
Драги пријатели, поради ефектот на малата големина и не е прекрасна, таа 's само за забава на деца и практиката на новодојденци. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни.И постои разлика помеѓу платно големина и големина на слика. (Системот ќе ве потсетам автоматски. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. И ако сакате општ поглед на ефектот на секоја големина, на следната слика е за повикување само. Вметнете ја круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко да се задржи на цемент во место). Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати. Она 's повеќе, ве молиме да не отворено спорот за ефектот на мали димензии, ние нема't презема никаква одговорност. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.

Големина:
30x30cm, 25x25cm, 35x35cm, 45x45cm, 20x20cm, 40x40cm, 50x50cm
Стил:
Европа
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Pasting Област:
Целосна
Бренд Име:
Oly
Материјал:
Смола
Форма:
Еден
Дијамант форма:
Круг
Број на Бои:
1-30
Шаблон Тип:
Животните
Рамка:
No
алатка:
Точка вежба пенкало,Здодевни кал,сад.
Дијамант сликарство Поставите Тип:
diy Дијамант сликарство Тема
Колекции Везови Метод:
Целосна Везови Тип Мозаик
Видови:
Дијамант Везови Сликарство Крстот Бод
Големина:
See Details
Употреба:
ѕидот налепници дома декорација
Модел На Numbe:
LG1168
Тип:
Дијамант Сликарство Dieren
Тип 2:
Дијамант Сликарство Був
R

Тие исто така купуваат со овој производ