.

.

500um SiliconAvalanche Photodiode Врв одговор @ 900nm со ДА-46 Пакет

500um SiliconAvalanche Photodiode Врв одговор @ 900nm со ДА-46 Пакет

DEN 2649.60
Количина на стоки

Опис На Производот 1. Модел : LSFLD1310 2. Центар бранова должина : 1310nm 3. Оптички влакна излезна моќност : 2m W 4. Прагот струја : 10m A 5. Работат на струјата : 30m A 6. Пакет : коаксијален, ДА-56 Да, pvc цевки, оптички интерфејс факултативна Примена : 1. Индустриска Автоматизација Контрола 2. Оптички Сензори 3. Оптички Комуникации 4. Научна Анализа и Експериментирање 5. Тест и Мерни Инструменти
Пакет : 1* 1310nm FP ласерски диоди влакна излезна моќност 4m W коаксијален

Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
Број На Модел На:
LSFLD1310
Повод:
Домашна Забава
Стил:
Мини
Бренд Име:
П-BAIHE
моќност:
0.23 W
R

Тие исто така купуваат со овој производ