.

.

KSUN X-UV68D(МАКС) воки токи 8W висока моќност двојна бенд Рачни Две Начин Шунка Радио Communicator HF Transceiver Аматерски Корисна

KSUN X-UV68D(МАКС) воки токи 8W висока моќност двојна бенд Рачни Две Начин Шунка Радио Communicator HF Transceiver Аматерски

DEN 4086.00
DEN 4300.80
-5 %
Количина на стоки


Карактеристики :
Водоотпорен и dustproof
3800m Ah висок капацитет на батеријата
2 секунди приклучните фреквенција
9 степени на редукција на шум
Стоперката време дисплеј
фенерче
6 W висока моќност
Пет во бендот
999 складирање канали
AB област, може да работи за дуплекс
Групен повик, групен повик, повик за избор
dual band dual екранот двојна чекање
DCS автоматски го скенира
Дигитални subsonic специјални функции
Фреквенција : 136-520 MHZ
Радио фреквенција : 88-108 MHZ
Големина : 125 * 64 * 37mm
Тежина : 280g
Вклучуваат :
X-UV68 D (МАКС) * 1
Батеријата * 1
Антена * 1
Полначот * 1
Назад клип * 1
Lanyard * 1
Прирачник * 1

Разговор Опсег:
3-5км
Број На Модел На:
X-UV68D(MAX)
Максимален Домет:
3km-5км
Материјал:
Пластични
Складирање Канал:
999
Бренд Име:
KSUN
Димензии:
125*64*37MM
Воки Токи Тип:
Преносни
Тип:
Двонасочна Радио
Фреквентен Опсег:
136-520mhz
Is_Display:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ