.

.

Hixon 5200mAh 7.4 V за FreePlay recharegeable li-ion Батерија за Засилувач Дел Замена li-ion батерија

Hixon 5200mAh 7.4 V за FreePlay recharegeable li-ion Батерија за Засилувач Дел Замена li-ion батерија

DEN 2208.00
DEN 3153.60
-30 %
Количина на стоки

Hixon 5200m Ah 7.4 V за Free Play recharegeable li-ion Батерија за Засилувач Дел Замена li-ion батерија Детали за Производот модел : 21 CR 19/66-2 текст : 20 V/310m A излез : 7.4 V/5.2 Клетка : Литиум јонска Капацитет : 5200m Ah PCB Заштитена : ДА Температура опсег : Продавница : 0°C ~ 45°C; Истовар : -20°C ~ 60°C Циклус живот во 2 C празнење, 100% ДОД : над 500 циклуси Certicification : CE, FCC, Rohs, УЛ, UN38.3 Реупотребливост : До 500 циклуси на полнење и празнење на Пакет : Доаѓа со 1pc Батеријата Smart Protection : Вграден-во заштита коло активно управува со работата на батеријата време на полнење и празнење. Над-бесплатно, над-испуштање, кратки-коло, или над-струја
Зошто да изберете Hixon?
Hixon : Фокусираат на акумулатори, батерија пакет и чиста енергија складирање!
Hixon почитување на клиент-центрични филозофија, посветена на обезбедување на клиенти со безбеден и сигурен литиум-јонска батерија производи. Компанијата активно спроведуваат и увоз на меѓународни менаџмент стандарди и воспоставување на целосен систем за квалитет.
Преку употреба на иновативни концепти, врвен дизајн и производство на експертиза, Hixon обезбедува на клиентите со мала батерија пакети, литиум-јонска батерија батеријата и управување со систем (BMS) -врз основа на различни батеријата решенија. Hixon има воспоставено звук пред-продажба на услуги, брзо одговор на потребите на клиентите.
Испорака детали
Вашата цел ќе бидат обработени во рамките 1-3(CN Локација) по уплатата. Транзит време варира од 20-35 дена. Ние не сме одговорни за undeliverable адреси.
Услови за продажба
Ние нудиме 15-ден политика на враќање од работа победа датум. На RMA број е потребен за сите враќа. Порака ни за враќање инструкции. Предмети вратени без RMA број нема да бидат обработени.Предмети неисправни по приемот мора да бидат спакувани во нивното мало пакување како што е ако нови и се врати со детален опис на проблемот.Враќање такси превозот не се враќа.Ние го задржуваме правото да го одбие било враќа, ако горенаведените насоки не се следи.

Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
J470
Бренд Име:
Hixon
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Батеријата Број:
1
Тип:
Li-Ion
Номиналниот Капацитет:
2230mAh
Големина:
li-ion battery
Капацитет:
5200MAH
На текст:
20V/310mA
Излез:
7.4 V/5.2
Погоден за:
за FreePlay
сертификација:
CE, FCC, RoHS
Направен во :
Кина
Модел:
21CR 19/66-2
pcb одбор:
со PCB одбор
Пакет:
1 компјутер батеријата пакет
Замена На Батеријата:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ