.

.

50mW 808nm 5.6 mm Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Диоди w/ PD

50mW 808nm 5.6 mm Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Диоди w/ PD

DEN 479.52
Количина на стоки


50m W 808nm 5.6 mm Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Диоди w/ PD
Спецификација :
Излезна Моќност 50mw
Бранова должина 808nm
Работен Напон 2.2 VDC
Работат на струјата 650m A
Димензии Т О -18 ( 5.6 mm)
Функција :
808nm 50mw еден попречно режим ласерски со N-pin со PD.
Зрак дивергенција агол е мал, може да се користи за точка ласерски модул, може да се фокусира на помала место.
Пакет :
1 x 50m W 808nm Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Диоди w/ PD
Превозот И Испорака
Ние брод на меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната, и секоја парцела ќе биде регистриран со следење на број. Ние, исто така може да брод од страна на ПРОЗОРЦИ/EMS/DHL/Федекс за алтернативни превозот метод за соодветните такси. Ве молиме e-mail на вашиот поштенски код за превозот понуда. Меѓународни клиенти може да се доживее задоцнувања од страна на царинските или национални пост услуги. Преглед на вашиот нетарифни ограничувања. Ве молиме ги споделите со нас пред исплата ако ви треба сплит пратката. Времето на Испорака На време да брод до меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната доста зависи од diffrent desination на светот, тоа е исто така предмет на промена се должи на локалните временските услови, поштенска политика и обичај проверка. База на агенцијата за Воздух mail правила и нашето искуство, љубезно ве молиме да се напомене дека за Да се сад / Велика Британија / Австралија, таа ги зема околу 10-15 дена; Да Канада, таа ги зема околу 12-18 дена; Да Бразил / Јужна Америка, таа ги зема околу со 25-35 дена. Во Италија / Франција / Шпанија / Германија/ Источна Европа, што е потребно aournd 15-20 дена. Се враќа & Замени & Поправка Ние прифаќаме враќа & замени во рок од 7 дена од денот на клиентите добиваат производи, ве молиме бидете првиот контакт во рок од 7 дена од денот на приемот на нарачката. Производи треба да се достават во оригинална состојба. Како придобивка на нашите клиенти, ние исто така, обезбеди поправка во рок од 3 месеци од денот кога овој објект се испраќаат надвор, по поправка е направено, ние ќе ви испратиме објект, но и на клиентите треба да се плати и превозот начини.

Тип На Објект:
Ласерско Светло
R

Тие исто така купуваат со овој производ