.

.

Прекрасен Стар бакар Змеј статуа / скулптура, парична казна дизајн, најдобро е колекција&украс,бесплатен превозот

Прекрасен Стар бакар Змеј статуа / скулптура, парична казна дизајн, најдобро е колекција&украс,бесплатен превозот

DEN 4644.00
DEN 5664.00
-18 %
Количина на стоки

ова е многу ретка гроздобер статуа. ако вистински се допаѓа колекција Кинески антички, ве молиме да не го пропушти најдобрата шанса, тоа го направи на висок квалитет на бронза . можете да го видите на сликата , чудовиште се направени од рачно производство, изработка е многу префинетост. Во стара Кина, секое семејство мора да има ваков вид на животно ,бидејќи тоа може да lustrate злото , тоа е добра алатка на exorcise. така ,не пропуштајте толку прекрасен објект , исто така, ќе се донесе среќа, здравје, богатство, мудрост, успех, долговечност и blessedness за вас! Понудата со доверба ,со среќа! Ретки Стариот 18 C Тибет бронзени Работи Бул Статуа/ Скулптура,најдобро е колекција&украс,бесплатен превозот САД$ 77.89 - US$ 77.89 /парче Многу ретки Кинг Династијата летање змеј сребро статуа,Бесплатен превозот САД$ 78.80 - US$ 78.80 /парче Ретки Стар бакар Статуа еден пар на лавот. најдобри колекција&украс бесплатен превозот САД$ 77.89 - US$ 77.89 /пар Ретки Стар бакар играчкаМајмун статуа ,најдобро е колекција&украс бесплатен превозот САД$ 46.32 - US$ 46.32 /парче
Ретки Стариот Кинг Династијата бакар статуаМаскота "Среќа",најдобра колекција&украс бесплатен превозот САД$ 67.37 - US$ 67.37 /парче Ретки Стариот Кинески бронзена СтатуаЗмеј, Бесплатен превозот САД$ 105.77 - US$ 105.77 /парче Ретки Кинг Династијата Бронзена Статуа Propitious Слон US$ 83.84 - US$ 83.84 /парче Ретки Карактеристична Стариот Кинг Династијата бакар медицина Буда Статуа,Голема,најдобро е колекција&украс ,Бесплатен превозот САД$ 153.14 - US$ 153.14 /парче Ретки стариот Кинг Династијата бакар Статуа/ Скулптура кокошката,со марк,најдобро е колекција&украс,бесплатен превозот САД$ 77.89 - US$ 77.89 /парче Ретки Кинг Династијата (Kang Xi1661-1722) месинг Коњ Статуа/ Скулптура US$ 82.11 - US$ 82.11 /парче Ретки Кинг Династијата (Kang Xi1661-1722) Бронзен Коњ Статуа/ Скулптура US$ 145.26 - US$ 145.26 /парче Ретки Кинг Династијата (Kang Xi1661-1722) Бронзен Коњ Статуа/ Скулптура US$ 105.26 - US$ 105.26 /парче
Ретки стариот Кинг Династијата бакар Статуа/ СкулптураЛетечкиот коњ,со марк,најдобро е колекција&украс,бесплатен превозот САД$ 96.84 - US$ 96.84 /парче Ретки Стариот 18 C БРОНЗА GARGOYLE Статуа/ Скулптура,најдобро е колекција&украс,бесплатен превозот САД$ 63.16 - US$ 63.16 /парче Ретки Карактеристична Кинг Династијата бакар Статуа самовила "враќа лејта" ,Бесплатен превозот САД$ 116.29 - US$ 116.29 /парче Ретки Карактеристична Кинг Династијата Статуа сребро овци,еден пар ,Бесплатен превозот САД$ 107.59 - US$ 107.59 /пар

Тема:
Маскота
Бренд Име:
edmoogrel
Материјал:
Метал
Регионален Функција:
Кина
Вредност:
Има многу добра вредност за собирање
Употреба:
Антички и збирки
Деценија:
1661-1722
Големина:
28cm(l)*13cm(w)*17cm(h)
Место на Потекло:
CN
R

Тие исто така купуваат со овој производ