.

.

BL-M 3-5VDC 980nm 30mW Инфрацрвените Ласерски Модул Линија

BL-M 3-5VDC 980nm 30mW Инфрацрвените Ласерски Модул Линија

DEN 652.32
Количина на стоки


Спецификација :
Излезна Моќност 30mw
Бранова должина 980nm
Работен Напон 5.0 VDC
Работна Струја (Опционално, ние исто така имаат 30°/45°/60°/90°, ако ви треба и нив, нека знаат дека пред превозот)
Димензии 12mm X40mm
Функција
Оваа ИНФРАЦРВЕНИТЕ ласерски модул со возачот вграден е индустриски електронски компоненти и се користи за Индустриски завет, Лабораторија.
Ние, исто така, имаат 30°/45°/60°/90°, ако ви треба и нив, нека знаат дека пред превозот .
Пред носење на некои ласерски DIY активности, ве молиме да прочитате за технички информации првиот и заштита на вашите очи пред ласерски зраци. Бидете сигурни дека операторот има искуство во оптика DIY или тестирање.
Имајте на ум : Тоа е ИНФРАЦРВЕНИТЕ ласерски,ласерската светлина не може да се види со човечки голи очи, само со користење на DDC/инфрацрвена камера за тоа.Купувачи кои купуваат IR ласери ве молиме бидете сигурни дека ќе го знаат тоа.
Пакет :
1x 980nm 30mw Инфрацрвените Ласерски Линија Модул 120°
Превозот И Испорака
Ние брод на меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната, и секоја парцела ќе биде регистриран со следење на број. Ние, исто така може да брод од страна на ПРОЗОРЦИ/EMS/DHL/Федекс за алтернативни превозот метод за соодветните такси. Ве молиме e-mail на вашиот поштенски код за превозот понуда. Меѓународни клиенти може да се доживее задоцнувања од страна на царинските или национални пост услуги. Преглед на вашиот нетарифни ограничувања. Ве молиме ги споделите со нас пред исплата ако ви треба сплит пратката. Времето на Испорака На време да брод до меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната доста зависи од diffrent desination на светот, тоа е исто така предмет на промена се должи на локалните временските услови, поштенска политика и обичај проверка. База на агенцијата за Воздух mail правила и нашето искуство, љубезно ве молиме да се напомене дека за Да се сад / Велика Британија / Австралија, таа ги зема околу 10-15 дена; Да Канада, таа ги зема околу 12-18 дена; Да Бразил / Јужна Америка, таа ги зема околу со 25-35 дена. Во Италија / Франција / Шпанија / Германија/ Источна Европа, што е потребно aournd 15-20 дена. Се враќа & Замени & Поправка Ние прифаќаме враќа & замени во рок од 7 дена од денот на клиентите добиваат производи, ве молиме бидете првиот контакт во рок од 7 дена од денот на приемот на нарачката. Производи треба да се достават во оригинална состојба. Како придобивка на нашите клиенти, ние исто така, обезбеди поправка во рок од 3 месеци од денот кога овој објект се испраќаат надвор, по поправка е направено, ние ќе ви испратиме објект, но и на клиентите треба да се плати и превозот начини.

Тип На Објект:
Ласерско Светло
R

Тие исто така купуваат со овој производ