.

.

оптички fresnel леќа за led светло со дијаметар 196mm F220mm LED fresnel леќа зрак светилка fresnel леќа топла продажба ниска цена

оптички fresnel леќа за led светло со дијаметар 196mm F220mm LED fresnel леќа зрак светилка fresnel леќа топла продажба ниска

DEN 750.24
Количина на стоки

обичај големина.Овие кружни сртови се даде на Fresnel леќа на цик-цак или sawtooth пресек.
__________Пријателство совети :
Кога ќе треба нека Fresnel Леќа стане помали или дупчење,ве молиме на страната на Мазни површината за да се Спречи оштетување на Fresnel леќа руптура,на Трапезоидна корекција опсег може да не е премногу голема што ќе ги споделите сликата breezing.Површината на Fresnel леќа е лиен во многу кружни,концентрична гребени.Овој Објектив е исто така одлична за ситни во книги, списанија,мапи,телефонски именици,рецепти,итн.
Во почетокот на 18 век (1748), е утврдено дека традиционалните енергија рефракција леќа се случи само на површината и да се отстрани како многу на средниот дел, и да ја задржат на површината кривина, формира тенок рамни леќи, се уште може да се задржи добрата енергија transmittance.висок квалитет, конкурентна цена. Да се биде во ова поле за околу 10 години, ние успешно ги извезува производи во САД,Германија,Франција,Бразил,Италија,Турција и така натаму. компанијата предности : 1.Fresnel леќи компромис помеѓу ефикасноста и квалитетот на сликата.Висок ритам густина овозможува поголем квалитет на сликите.5 mm
дебелина : 2mm meterial : ПММА
карактеристика и предности :
1.LED зголемувачот, fresnel леќа соларна енергија, задна проекција fresnel екран,fresnel соларни concentrator,fresnel зголемувачот,камера fresnel центарот на вниманието и така натаму. Нашите R&D центар има моќни истражување способност,OEM наредби се достапни. На Fresnel lense можат да бидат дизајнирани и произведени во многу големи димензии со мала тежина се должи на помалку од 4mm дебелина, толку цената ќе биде пониска отколку традиционалните magnifiers. Нашата компанија произведе Fresnel леќа кој се користи во фаза на снимање . Fresnel леќи, исто така може да се користи како magnifiers или проекција леќи.limpid транспарентен
3.
На Fresnel леќа е едноставен вовед
Fresnel леќи се моделирани од прецизност оптички-одделение акрилик. Ние сме една од водечките fresnel леќа производители во Кина, со 100 вработени и 15 високи инженери. Ова навистина може да биде голема.и може да соединенија на Растојание истражување и развој според клиент барање и photosource, дизајни секој вид на проект Агол Fresnel леќа .
Класификација на Fresnel леќа :
Според својот фокус во различни форми, можат да бидат поделени во точка фокус Fresnel леќа и линија фокус Fresnel леќа.
Ако ви се надевам дека кога ќе DIY едноставно проектор кој може да се доби Професионални лцд проектор или надевам дека проекција ефект како Професионална projetor ,ве молиме да ги прочиташ зборовите :
Кога ќе се користи Fresnel Леќа или лупа да DIY едноставно проектор дека стоката само може да се докаже проекција принцип,некои времиња поради светлината за Мобилен телефон и некои други фактори кои кога ќе DIY не може да се доби Професионални проекција ефект,појава е нормална,затоа што светлината за Професионална проекторот е 200~300 Вати,но нашиот мобилен телефон само имаат стотици milliwatts,се Надевам, ќе може да ги разберат причините за јазот помеѓу за DIY и Професионални лцд проектор.се грижат услуга.
_________Некоја Личност ќе се падна толку чудно : Што е Пред и по Fresnel Леќа?
Изградба за сите Леќа машина е Пред и по Fresnel Леќа се продаде на пазарот,тоа може да е совршен корективни и зголемува ефектот на сликата.

Употреба:
Оптички
Обликот:
Plano
Број На Модел На:
MYlens-D196F220
Фокусна Должина:
220MM
Дијаметар:
196mm
Структура:
авион
Материјал:
ПММА
R

Тие исто така купуваат со овој производ