.

.

Висок квалитет 12V 9005 9006 led светла за магла,за во автомобил 12v HB3 HB4 LED магла,9005 9006 led светилки бесплатен превозот 50pcs/многу

Висок квалитет 12V 9005 9006 led светла за магла,за во автомобил 12v HB3 HB4 LED магла,9005 9006 led светилки бесплатен превозот

DEN 6912.00
DEN 8640.00
-20 %
Количина на стоки


1. Тип на производ : 9006-27 SMD
2. Влезен Напон : 12 VDC
3. Моќ Дисипација : 4.86 W Max
4. Led type : 5050 3chips SMD
5. Led Количина : 27pcs
6. Прозрачна Флукс(lm) : 540-600 LM
7. Зрак Агол : 360 степени
8. Светилки носителот : 9005(HB3),9006(HB4) за селекција, Стандардно за 9006(HB4) испратените,
9. Led боја : Црвена/Жолта боја/Бела/Сино/Топло бела/Зелена
10. illuminant димензија : Φ19x25.0mm
11. Тежина : 25g
12. Оперативен Температура : -40~85 C
13. Сертификати : ROHS , CE

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Wattage:
4w
Тип На Објект:
LED Светилки
Зрак Агол(°):
360°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
100000
Напон:
12V
LED Чип Модел:
SMD5050
сертификација:
CE,RoHS
Моќ Толеранција:
5%
Број на LED Чип:
27 компјутери
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Должина:
N
База Тип:
HB4
Обликот:
R
R

Тие исто така купуваат со овој производ