.

.

Precut 1.6x0.2mm Leady Соларни Tabbing Жица, Precut Соларен Панел PV Лента, која Било Големина, Погоден за 125 или 156 Соларни Ќелии,PV Лента

Precut 1.6x0.2mm Leady Соларни Tabbing Жица, Precut Соларен Панел PV Лента, која Било Големина, Погоден за 125 или 156 Соларни

DEN 1392.00
Количина на стоки

0250 TU1, T2 +/-0.16mm се 820 метри / 32283 инчен / 2690 нозе
4, 2kgs 1.0250 TU1, T2 +/-0. Sn 62%, Pb 36%, Ag 2%
D. Надвор од скали и потези, обложено со потопување со калај и го води, или други lead-free хемикалии композиции.
Вкупна Должина :
1, 2kgs 2x0. Издолжување : E-Мека>=20% U-Мека>=15%
2.
Главниот слој легура видови и температури на топење, како што следува :
Спецификација на PV Панделки/Tabbing Жица ГОЛЕМИНА на(mm) ДЕБЕЛИНА(mm) БАКАР МАТЕРИЈАЛ ТОЛЕРАНЦИЈА W X T База на Бакар Слој по страна Ширина Дебелина 0. Resistivity : ρ 20 Ω · mm 2 /m
Електрични Resistivity на Лента :
(2.03 mm по страна
2) Машина за Лемење : 0.02 mm по страна
Составот на Позлатен Материјал :
1) Доведе серија производи :
A.60 mm
2) Ширина Мин : 0.
Механички Сопственост :
1. Sn 63%, Pb 37%
В.0250 TU1, T2 +/-0.2mm Leady Соларни Tabbing Жица, Precut Соларен Панел PV Лента, која Било Големина, Погоден за 125 или 156 Соларни Ќелии,PV Лента
Ова е PRECUTTED TABBING ЖИЦА.

Дијаметар:
1.6*0.2 мм
Материјал:
Калај
Точка На Топење:
173°C
Примена:
PV Соларни ќелии
Флукс Содржина:
Никој
Тежина:
1kg
Број На Модел На:
PVR1.6
Обложување На Содржина:
Sn 62, Pb36, Ag2
База Материјал:
кислород-бесплатни бакар ( TU1 или CAD-110 или UNS C11000)
Со Чистота(%):
99.99
Sn Чистота(%):
99.99
Ag Чистота(%):
99.99
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)
Cutted Должина:
150mm/160mm/180mmm/200mm/250mm/300мм или некои други на друго место
Дебелина:
0.2 мм
Стоковните:
Tabbing Лента, PV Tabbing Жица
R

Тие исто така купуваат со овој производ