.

.

Livolo ЕУ Стандард Dimmer Ѕиден Прекинувач,AC 220~250V, Кристално Стакло Панел, 1 Банда 1 Начин Dimmer,ИС-C701D-1/2/3/5

Livolo ЕУ Стандард Dimmer Ѕиден Прекинувач,AC 220~250V, Кристално Стакло Панел, 1 Банда 1 Начин Dimmer,ИС-C701D-1/2/3/5

DEN 961.00
DEN 1068.48
-10 %
Количина на стоки


Едноставна елеганција површината со моќни карактеристики Капацитивни
Допрете уреди со покажувач на допир за контрола дека се чувствува како паметен телефон Нова Надградба Со квалитетот додатоци ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : ве Молиме не се обидувајте да се дупликати на оваа илустрација Оган Retardant Зајакната заштита од топлина на краток спој во електричниот систем. Зајакнато стакло endures температури до 300 степени Centigrade. Влага Доказ Работи дури и во влажни услови Издржливост Калено стакло се противи деформација и бледнее
Лесно чистење и одржување Зајакнато Стакло е Отпорен на гребнатини и лузни ве Молиме запомнете знакот на Livolo брендот и да се повлечеме од имитации Светлото на Индикаторот за Црвено е на; Сино е исклучено. Лоцира во темнината Мека светлина и чист звук Безжични RF Далечински Управувач го Прави работењето полесно и животот полесен. Оваа опција не се далечинскиот функција.
Кликнете, за да го додадете на оваа функција. Допрете Затемнување Со задржување на прстенот, светилка постепено ќе се слабо нагоре или надолу. Четири Сцена Опција Промена на осветлување од далечина. Погодност на притискање на едно копче. ОВАА СЦЕНА Е ДАЛЕЧИНСКИ ФУНКЦИЈА МОЖАТ да БИДАТ РЕАЛИЗИРАНИ СО ИС-RMT-03 Нема Електричен Лак Не се грижите за електричен лак или добавувач на живот на контакти. Постарите типови на прекинувачи се полесно може да се електричен лак. Во живо линија терминал Осветлување терминал Еден Живеат Жица пробив во модерната switch жици Компатибилен / Некомпатибилни Компатибилен светилка :
-
Халоген светилка
Блескаво светилка
Dimmable LED светилка За ламбата :
-
Заштеда на енергија светилка
Флуоресцентна светилка
Нормално LED светилка Конструкции и Компоненти Кристално
стакло панел на Допир
одборот за Електронски
чипсет Метална рамка Пламен retardant
долниот база на Техничките Параметри Кристално стакло панел Осветлување жица терминал во Живо линија терминал Поли јаглерод носителот Шраф за монтирање слотови Живеат Фотографии Неутрален жица (N) Осветлување жица Живеат линија (L) 1 Банда 1 начин инструкции за Инсталација Жици дијаграм Инсталација Дијаграм Без Монтажа Кутија. Кликнете, за да го додадете на оваа функција. Поврзете на соодветни жици и ги заостри завртки. Отвори пакетот и изнесување на производот. Кликнете на екран на допир панел на своето место и поврзување на напојување. Заострување на шрафовите за монтирање на производот.

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
RoHS,CE
тековната:
5A
Гаранција:
1 година
Карактеристики:
DIMMER
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Број На Модел На:
ИС-C701D-11/12/13/15
Бренд Име:
Livolo
Панел Материјал:
Калено Стакло Стакло Panel
Вкупната Номинална Оптоварување:
25W-500W блескаво светилка,халоген светилка dimmerable ДОВЕДЕ и другите
Опкружување При Работа:
-30~70 Centigrade; Помалку од 95% RH
Само Конзумирање На Моќ:
Помалку од 0.1 mW
Механички Живот:
100 000 Пати на Операција
Max. Напон:
250V
Големина:
80mm*80mm*32mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ