.

.

1pc N тип Менгеме машки Plug Коаксијален АНТЕНСКИ Приклучок За LMR195 RG58 директно никел трговија на Големо Брза Испорака

1pc N тип Менгеме машки Plug Коаксијален АНТЕНСКИ Приклучок За LMR195 RG58 директно никел трговија на Големо Брза Испорака

DEN 122.40
Количина на стоки

N тип машки Plug RF coax приклучок директно Стегач за LMR195 RG58 трговија на големо
Опис :
N Тип се користи во врска со коаксијален АНТЕНСКИ кабел во радио
инструмент, комуникациска опрема, микробранова печка тест и земјата стартување
систем на вибрации и inclement временските прилики.
Применливи Стандард :
МИЛИ-C-39012
CECC 22210
IEC-60169-16
Главните Технички Карактеристики
МАТЕРИЈАЛ & ПОЗЛАТА
Температурата Опсег :
-55~+155°C(ЈП Кабел -40~+85°C)
Отпорност :
50Ω
Телото
дувачкиот
Никел позлатен
Фреквентен Опсег :
DC~4 GHz
Работен Напон :
1000 V р.м.s на ниво на морето
Еластични контакт
Beryllium-бакар
Злато позлатен
Издржи Напон :
2500 V р.м.s на ниво на морето
Контакт отпор :
а)Контакт Центар ≤Ω 1m
b)Надворешна Контакт ≤Ω 1m
Pin контакт
дувачкиот
Злато позлатен
Изолација отпор :
≥5000 MΩ
Приклучок за контакт
Beryllium-бакар
Злато позлатен
Центар Диригент задржување на сила :
≥N 0.56
изолатор
PTFE
Вибрации
100/S 2 (10~500 Hz),10g
Спојка орев задржување на сила
450 N
Crimp ferrule
Бакарни легури
Никел или злато позлатен
Disengagement сила
8~63 N
Напон Стои Бран Сооднос :
Директно ≤1.15/ 6 GHz
Прав агол ≤1.25/6 GHz
О-прстен запечатување
силиконска гума
Издржливост(парење) :
≥500times(циклуси)

Број На Модел На:
N тип машки конектор
Бренд Име:
DexMRtiC
Пол:
машки приклучок
Телото Позлата:
Nickelplated
Соодветен кабел:
RG58,RG400,RG142,LMR195
Монтажа:
Стега за Кабел планината
Стил:
Директно
Материјал:
Дувачкиот
Отпорност:
50 Ohm
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ