.

.

Заштитни Очила за 532nm Зелени Ласерски Безбедност Очила Нови

Заштитни Очила за 532nm Зелени Ласерски Безбедност Очила Нови

DEN 276.00
Количина на стоки

Спецификација :
1. Заштита спектар бранова должина : 532nm
2. Заштита карактеристики : сите круг на апсорпција
3. Видлива светлина : >85%
4. Оптичка Густина : > 5.0, (OD +4, OD +5)
5. Слабеењето : (10-6
Функција
Најдобрите пријатели за ласери!
Оваа Очила може да се одразат 85% ласерската светлина опсег од 532nm.
Ве молиме споредете ги двете слика како референца. Нормално сонце очила зема без ефект, но ласерски заштитни очила може да се одразат 85% од светлина.
Ласерската светлина е штета на човечки очи, ве молиме изберете оваа очила за заштита на вашите очи!
Пакет :
1 x заштитни Очила за 532nm Зелени Ласерски Безбедност Очила Нови (без кутија)
Превозот И Испорака
Ние брод на меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната, и секоја парцела ќе биде регистриран со следење на број. Ние, исто така може да брод од страна на ПРОЗОРЦИ/EMS/DHL/Федекс за алтернативни превозот метод за соодветните такси. Ве молиме e-mail на вашиот поштенски код за превозот понуда. Меѓународни клиенти може да се доживее задоцнувања од страна на царинските или национални пост услуги. Преглед на вашиот нетарифни ограничувања. Ве молиме ги споделите со нас пред исплата ако ви треба сплит пратката. Времето на Испорака На време да брод до меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или Хонг Конг Пост Воздухопловната доста зависи од diffrent desination на светот, тоа е исто така предмет на промена се должи на локалните временските услови, поштенска политика и обичај проверка. База на агенцијата за Воздух mail правила и нашето искуство, љубезно ве молиме да се напомене дека за Да се сад / Велика Британија / Австралија, таа ги зема околу 10-15 дена; Да Канада, таа ги зема околу 12-18 дена; Да Бразил / Јужна Америка, таа ги зема околу со 25-35 дена. Во Италија / Франција / Шпанија / Германија/ Источна Европа, што е потребно aournd 15-20 дена. Се враќа & Замени & Поправка Ние прифаќаме враќа & замени во рок од 7 дена од денот на клиентите добиваат производи, ве молиме бидете првиот контакт во рок од 7 дена од денот на приемот на нарачката. Производи треба да се достават во оригинална состојба. Како придобивка на нашите клиенти, ние исто така, обезбеди поправка во рок од 3 месеци од денот кога овој објект се испраќаат надвор, по поправка е направено, ние ќе ви испратиме објект, но и на клиентите треба да се плати и превозот начини.

Тип На Објект:
Ласерско Светло
R

Тие исто така купуваат со овој производ