.

.

GT1749S/471037-0001 28230-41421 Турбополнач за HYUNDAI Силен Камион,Chrorus Автобус,D4AE,3.3 L 100HP

GT1749S/471037-0001 28230-41421 Турбополнач за HYUNDAI Силен Камион,Chrorus Автобус,D4AE,3.3 L 100HP

DEN 10637.00
DEN 11952.00
-11 %
Количина на стоки


Турбополнач Спецификации Турбо Модел GT1749 S ОЕМ БР.
28230-41421/41422 Дел НЕ.
471037-0001/2 Примена возило
HYUDAI Силен Камион,Chrorus Автобус 3.3 L 1995-1998 Примена на моторот
D4 AE 3.3 L 100 HP Бруто тежина(KG) 8kg Пакет големина(CM) 26*22*26 Забелешка 1 Вода за ладење+Масло за подмачкување Забелешка 2

Поставување на Возило:
ПРЕД
Специјални Функции:
Никој
За Возило Брендови/Модел:
Hyundai
Објектот Ширина:
22CM
Другиот Дел Број:
Никој
Hyundai Модел:
HMD 260
Објектот Должина:
26CM
Производителот Дел Број:
471037-0001/2
Земја/Регион на Производство:
Кина
Осветленост Дел Број:
28230-41421/41422
Материјал Тип:
Железо
HMD 260-Година:
2003 година
Бренд Име:
Кралот Turbo
Објектот Тежина:
8KG
Објектот Висина:
26CM
Ладење тип:
Вода за ладење +Масло за подмачкување
Примена на моторот:
D4AE 3.3 L 100HP
Турбо Модел :
GT1749S
Апликацијата возило:
HYUNDAI Силен Камион,Chrorus Автобус,3.3 L
Гаранција:
12months
R

Тие исто така купуваат со овој производ