.

.

4m WS2811 дигитален LED лента,60leds/m со 60pcs WS2811 изградена-во tthe smd 5050 rgb led чип.не-водоотпорен,DC5V на текст

4m WS2811 дигитален LED лента,60leds/m со 60pcs WS2811 изградена-во tthe smd 5050 rgb led чип.не-водоотпорен,DC5V на текст

DEN 1344.00
Количина на стоки


Smart LED ЛЕНТА RGB WS2811 IC чипови SMD5050
60pcs 5050 RGB LED Со 60pcs WS28 IC внатре да се вози 60 пиксели ,Поврзување со контролер може да добие повеќе од 80 програми кои се различни во боја се менува и речиси магичен ефект
Модел : 5050 RGB WS2811 Влезен напон : DC5 V Струја : 11.5 Led Количина : 60per SMD 5050 метри Бранова должина(NM) : R-650mcd, Г-520mcd,Б-460mcd Моќност(W/M) : : 14.4 W/M Сигнал : WS2811 чип Видите агол : 120 степен на животниот век : не помалку од 50000hrs Димензија : 1000*10*2.2 mm Пакување : 4 M/ролна во antistatic торба не-Водоотпорен

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
сертификација:
CCC,CE,FCC,ГШ,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
РА-WS2811-60
Бренд Име:
РИТА LED
Спецификации (монистра светлина / m):
60
Напон:
DC5V
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Напон:
6V
is_customized:
Yes
Wattage:
57.6W
R

Тие исто така купуваат со овој производ