.

.

600W Исклучување Мрежа Инверторот, 12V/24V DC да AC 110V/220V Пренапони Моќ 1200W Чиста синусен облик Инверторот за Соларни или Ветар Систем

600W Исклучување Мрежа Инверторот, 12V/24V DC да AC 110V/220V Пренапони Моќ 1200W Чиста синусен облик Инверторот за Соларни или

DEN 4037.28
Количина на стоки

Краток спој заштита
7.5 Бруто тежина(kg) 3 Пакување режим Тетрапак пакување Други Start Меки почеток Ладење начини Интелигентни вентилаторот за ладење
Производ Фотографии
1. Алат : Пили, машини за дупчење, удирање машини, компресори за воздух, итн. Преоптоварување исклучување
2.
600 W Исклучување Мрежа Инверторот, 12 V/24 V DC да AC 110 V/220 V Пренапони Моќ 1200 W Чиста синусен облик Инверторот за Соларни или Ветар Систем
Вовед
Чиста синусен облик инверторот е компактен и високо преносни моќ инвертер, лидер во областа на висока фреквенција инвертер дизајн.2 V 74 V 90 V 118 V 138 V 247 V Текот топлинска исклучи излез автоматски Средина Работна температура Помеѓу -10 °C и +50 °C Работа влажност од 20% ~ 90%RH температура на Чување Помеѓу -30 °C и +70 °C Пакет Машина големина(cm) 26.8 Нето тежина(kg) 2. Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и неговиот работен статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ, кои најчесто се зголеми неговата служба за живот и ви помага да ги зачувате на потрошувачката на енергија, подобрување на ефикасноста на работата и намалување на работната бучава. Чиста синусен облик излез
2. DC Страна
2. AC Страна
Sockets наменета за различни апарати од различни земји (AC Страна)
Стандард Пакување на Инверторот
Превозот Начини
Како искусен снабдувач на соларна производи за повеќе од 8 години, ние знаеме подобро што express е најдобриот една за да брод вашата земја.86 /парче
500 W 12 V/24 VDC да 110 V/220 VAC Исклучување Мрежа Чиста синусен облик Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер, Пренапони. Патување поставување опрема : воени возила, полициски автомобили, амбулантни возила, бродови, семафори итн. Нисконапонски аларм
4. Индустриска опрема : сончевата енергија, ветерна енергија, гас сијалици со празнење, итн.
Заштита Карактеристики :
1. Ако сте заинтересирани за нив, ве молиме да ја разгледате нашата веб-страница.
150 W 48 VDC 110 V/220 VAC Пренапони Моќ 300 W Чиста синусен облик Инверторот Исклучување Мрежа Соларни & Правец на Моќ Инвертер со CE US$ 47.
За Нас
Како професионална снабдувач на чиста синусна бран соларни инверторот за повеќе од 7 години, имаме confidency и способност да се обезбеди врвен квалитет на производите на нашите клиенти и да бидете сигурни дека производите можат да пристигне на вашата страна успешно и непречено. Кујната опрема : микробранова, фурна батеријата, фрижидери, итн.5 Пакување големина(cm) 36.5 V 21 V±1 V 42 V±1 V 52 V±1 V 62 V±1 V 82 V±2 V 100 V±5 V 202 V±5 V Низок напон затвори 10 V±0. Од 12 V/24 V/48 V/60 V/72 V/96 V/110 V/220 VDC штекер во вашето возило или на брод, или директно од посветена 12 V/24 V/48 V 60 V/72 V/96 V/110 V/220 VDC батеријата, на инверторот ќе ефикасно и reliabley моќ широк спектар на househole AC производи, како што се Телевизори, компјутери, Видеорекордери, и многу повеќе.
Применливи За :
1.
Карактеристики На Производот :
1. Канцеларија опрема : компјутери, принтери, препишувач, скенери, дигитални фото апарати, итн. Ниска работа на бучава, со голема ефикасност. Нисконапонски исклучување
5., подобрување на сигурноста на производите во голема мера. Ова ќе ви помогне да го расчисти царинската успешно и да добијат парцели побрзо.5 V 20 V±1 V 40 V±1 V 50 V±1 V 60 V±1 V 80 V±2 V 96 V±5 V 200 V±5 V во Текот вчитај исклучи излез напон Над затвори 15.

Влезен Напон:
DC12V, DC24V
Излезниот Напон:
AC110V или 120V, AC220V 230V 240V
Тип Socket:
Универзален приклучок, НИ приклучок, велика БРИТАНИЈА приклучок, ЕУ socket
Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
500 - 1000W
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
Тежина:
2.5KG
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
CZ-600S
Големина:
26.5X16.5X8.5CM
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Влезен Напон:
12v или 24v
Излезниот Напон:
100/110/120V или 220/230/240V
R

Тие исто така купуваат со овој производ