.

.

10pcs BNC Конектор Женски Панел Планината Брз Притисни-за Со Орев И Лемење Купот на Големо Брза Испорака

10pcs BNC Конектор Женски Панел Планината Брз Притисни-за Со Орев И Лемење Купот на Големо Брза Испорака

DEN 391.68
Количина на стоки


BNC панел планината RF coax конектор женски Брз Притисни-за со орев и лемење купот на големо за видео надзор Радио
Опис :
BNC конектори најчесто се користат за видео надзор полиња Производ Серија : BNC панел планината Plug Брз Притисни-за со орев и лемење купот на Тип на Производ : Панел Планината Тело Позлата : Никел-позлатен Приклучок Тело Стил : Директно Конектор Материјал : Месинг Контакт Позлата : позлатени Пол : Џек Отпорност : 50 Ohm Тежина (N.T.) 0.009 KG
Тип BNC се широко се користи во врска со коаксијален АНТЕНСКИ кабли во компјутерот поле, мрежа на безжични, медицинска опрема и електронски инструмент.
Главните Технички Карактеристики
МАТЕРИЈАЛ & ПОЗЛАТА
Температурата Опсег :
-55~+155°C(ЈП Кабел -40~+85°C)
Отпорност :
50Ω, 75Ω
Телото
дувачкиот
Никел позлатен
Фреквентен Опсег :
DC~4 GHz
Работен Напон :
500 V р.м.s на ниво на морето
Еластични контакт
Едб бронза
Златен или позлатен сребрен
Издржи Напон :
1500 V р.м.s на ниво на морето
Контакт отпор :
а)Контакт Центар ≤1.5 м Ω
b)Надворешна Контакт ≤Ω 1m
Pin контакт
дувачкиот
Златен или позлатен сребрен
Изолација отпор :
≥5000 MΩ
Приклучок за контакт
Beryllium-бакар
Златен или позлатен сребрен
Центар Диригент задржување на сила :
≥N 0.57
изолатор
PTFE
Вметнување На Косата
≤0.20 d B/3 GHz
Crimp ferrule
Бакарни легури
Никел позлатен
Напон Стои Бран Сооднос :
Директно ≤1.22/ 3 GHz
Прав агол ≤1.30/3 GHz
О-прстен запечатување
6146 силиконска гума
Издржливост(парење) :
≥500times(циклуси)
Применливи Стандард :
МИЛИ-C-39012
CECC 22120
IEC-60169-8

Број На Модел На:
BNC
Бренд Име:
DexMRtiC
Производот:
BNC женски конектор
Телото Позлата:
Nickelplated
Отпорност:
50 Ohm
Стил:
Лемење првенство
Материјал:
Дувачкиот
Монтажа:
Панел Монтажа
Примена:
Аудио И Видео, Осветлување
R

Тие исто така купуваат со овој производ