.

.

новиот модел 55dbi gsm бустер со anteanna gsm repeater сигнал enlarger мобилен телефон сигнал enlarger 900mhz бустер со антените

новиот модел 55dbi gsm бустер со anteanna gsm repeater сигнал enlarger мобилен телефон сигнал enlarger 900mhz бустер со антените

DEN 1268.64
Количина на стоки

Откако ќе connet кабли и антена врз бустер ,Lcd дисплеј full бар или сигнал ЛЕР е вклучен ,но телефонот не може да направи повик , тоа значи големи пречки ( не бустер квалитет проблем ) кои предизвикуваат бустер мртвите нарекува авто osillation , така што треба ( внатрешна и надворешна антена не може да се види едни со други ) :
1).
Бруто Тежина : 0. Инсталирајте ги правилно да се избегне пречки ( авто osillation ) со ѕидови помеѓу затворен & отворено антена, кога пречки постојат ,LCD ќе се прикаже целосната сигнал бар или сигнал LED нормално вклучен, но телефонот не може да направи повик .
Содржина :
Бустер x 1;
Антена за внатрешна употреба x 2;
Моќ адаптер x 1 ;
Прирачник x 1 ( за некои држави што ќе не стави manual )
Ова е само еден бустер ,треба да работат со дополнителна надворешна антена и кабловска . Лицето надворешна и внатрешна антена за да поинаква насока;
3).39 Kg околу
Сигнал покриеност : max 200-300 квадратни метри наоколу .
Кога ќе ги купите, тоа значи дека вие само сакате да се обиде ,ако не функционира ,ве молиме да се биде пријателски да се реши. Добиете еден или 2 ѕидови помеѓу надворешна антена и внатрешна антена за да се осигура дека тие се добро изолирани . Енди спор или негативно ќе предизвика на црна листа и некооперативен решение ;
2. Па ве молиме љубезно ве молиме контактирајте за решение за враќање . Ако ви се случува да директен спор или негативни, ве молиме да не купи .
За избегнување на несреќа ,ве молиме да не купуваат пред се на јасни во врска со горенаведените . Нема потреба ѕид до 100% insulate внатрешна и надворешна ( но, доколку и двете антени се премногу блиску ,ќе не работат премногу ) ,
Над модели е можно само да работи ако на отворено сигналот не е добро (-80dbm) ,не значи 100% да работи ако навистина лоша отворено сигнал ( бидејќи бустер ќе се земе многу услови ) .
Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,
ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин . Користи подолго кабел за да се овозможи надворешна антена далеку од бустер и внатрешна антена ;
2).22 килограми наоколу . По моќ поврзани ,ако LCD не се прикаже или power LED не е вклучен ,тоа значи бустер е дефектен ,ве молиме изберете еден пријателски да се реши тоа ,ние прифаќаме да reship или наплата. ве молиме бидете сигурни дека сигнал надвор од вашата куќа е доволно добра за да им се овозможи бустер да работат , што е добар сигнал е :
а).
GSM мобилен телефон сигнал засилувач,да се видиме repeater/бустер
Detaileds :
Напон : 110-220 V AC - DC5 V 1А
Фреквентен опсег : 890 MHz915 MHz(До линк) 935 MHz960 MHz(Долу линк)
Стекнат : Uplink ¢ ‰¥50d Bi Donwlink ¢ ‰¥55dbi
Излезна моќност : Uplink : 17dbm Donwlink : 17dbm
Отпорност : 50Ω ;
Изолација : >70db
Амбиентална температура : -10 o C50 o C
Нето тежина : 0.
******Importan т Забелешка ( ве молиме прочитајте ги , и ве молиме да ги прочитате сите описи внимателно ) ************ :
Да ги споделите со бустер работа, тоа треба услови :
1. Ве молиме бидете сигурни дека на местото каде што ви се случува да се инсталира е GSM900 MHZ ,операторот исто така да го користите DCS1800mhz за 2 G мрежа, ве молиме проверете за да се разјаснат .

Број На Модел На:
SBTR-1201
Бренд Име:
Кан.Дали
боја:
Бела
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ