.

.

Бесплатен Превозот 70PCS Многу 4V210-08 5 Пристаништа 2 Положба Еден Електромагнетниот Пневматски Воздушен Вентил 1/4 BSPT DC24V

Бесплатен Превозот 70PCS Многу 4V210-08 5 Пристаништа 2 Положба Еден Електромагнетниот Пневматски Воздушен Вентил 1/4 BSPT DC24V

DEN 20640.00
Количина на стоки


Спецификации :
Ве молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи. Сите наши производи се 100% сосема нов Производ Име Електромагнетниот Вентил Модел 4 V210-08 Работен Притисок 0.15~0.8 Mpa Max. Притисок Отпор 1.2 Mpa Температурата На Работа -5~50°C Потрошувачка На Енергија
AC110 V,AC220 V,DC12 V или DC24 V Тековната 250m A Изолација&Заштита Класа F. IP65 Највисок Акција Фреквенција 4 Побудување Време 0.05 Втората Позиција & Начин Бројот Два-позиција, Пет-начин Ефективно Пресек Област 16mm2 (CV=0.89) Заеднички Цевка Понесе Влезот=Штекер=1/4", Издувните=1/8" Вкупната Големина 11.8 x 6.6 x 2.1 cm/4.6" x 2.6" x 0.8"(L*W*H) Надворешен Материјал Метал, Пластика Бела Боја, Црна Нето Тежина 22000g Пакет Содржина 70 x Електромагнетниот Вентил Со електромагнетниот работат за контрола на соодветен проток и насока, даваат голема претстава. Stury телото имаат долг животен век, совршен за electrically управувано пневматски моќ контрола. 2 положба 5 пат со 2 влезот, 1 oulet и 2 exaust.

Бренд Име:
NYPF
Материјал:
Легура
Притисок:
Среден Притисок
Температура на Медиумите:
Средна Температура
Медиуми:
Гас
моќност:
Електромагнетниот
Порт Големина:
1/4
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Контрола
Број На Модел На:
4V
Материјал:
Легура Тело
Стандарден Напон:
DC12V,DC24V,AC110V или AC220V
Притисок:
0.15~0.8 Mpa
R

Тие исто така купуваат со овој производ