.

.

1500W Исклучување Мрежа Инверторот, 12V/24VDC да 110V/220VAC Чиста синусен облик Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 3000W

1500W Исклучување Мрежа Инверторот, 12V/24VDC да 110V/220VAC Чиста синусен облик Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер,

DEN 7467.84
Количина на стоки

Обратна поларитетот врска заштита
Технички Параметри : Модел CZ-1500 S Текст DC напон 12 V 24 V 48 V 60 V 72 V 96 V 110 V 220 V Напон спектар 10-15 VDC 21-30 VDC 42-60 VDC 50-74 VDC 60-90 VDC 80-118 VDC 100-138 VDC 200-247 VDC Не оптоварување тековната влечење Ефикасност > 85% DC врска Кабли Со Клипови или Автомобил Адаптер Излез AC напон 100/110/120 VAC или 220/230/240 VAC Континуирано напојување 1500 W Пренапони моќ 3000 W Бранови Чиста синусен облик Фреквенција 50 Hz или 60 Hz AC регулатива 3% Заштита Низок напон аларм 10.68 /парче
1000 W 60 V/72 VDC да 110 V/220 VAC Исклучување Мрежа Чиста Синусна. Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни Двојно-ПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата. Патување поставување опрема : воени возила, полициски автомобили, амбулантни возила, бродови, семафори итн. Чиста синусен облик излез
2. Висок батеријата напон исклучување
6. Со комплетна заштита : заштита од преоптоварување, внатрешни текот температура заштита, излез краток спој заштита, текст под-напон заштита, текст текот-напон заштита, итн. Инверторот е дизајнирана за да им обезбеди години на непроблематична работа и вклучува автоматски безбедност мониторинг circuitry за заштита на инверторот, и вашата батерија, од inadvertent преоптоварување услови. Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и неговиот работен статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ, кои најчесто се зголеми неговата служба за живот и ви помага да ги зачувате на потрошувачката на енергија, подобрување на ефикасноста на работата и намалување на работната бучава. Нисконапонски аларм
4.
Ако вашата цел износ повеќе од $100,000 по пат, ќе се разгледа можноста да се прифати ОА, LC, ДП, DA плаќање начини.5 V 21 V±1 V 42 V±1 V 52 V±1 V 62 V±1 V 82 V±2 V 100 V±5 V 202 V±5 V Низок напон затвори 10 V±0. Ако сте заинтересирани за нив, ве молиме да ја разгледате нашата веб-страница.
1500 W Исклучување Мрежа Инверторот, 12 V/24 VDC да 110 V/220 VAC Чиста синусен облик Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 3000 W
Внимание :
Кога ќе го поставите цел, освен да се избере точниот DC влезниот напон, AC излезен напон и фреквенција, ве молиме да се информирате каков тип socket е погоден во вашата локална.5 V 20 V±1 V 40 V±1 V 50 V±1 V 60 V±1 V 80 V±2 V 96 V±5 V 200 V±5 V во Текот вчитај исклучи излез напон Над затвори 15. Ниска работа на бучава, со голема ефикасност. Во текот температура на исклучување
3. Детални оперативни, ве молиме контактирајте со вашиот локален финансиски услуги центарот на Alibaba.
За Нас
Како професионална снабдувач на чиста синусна бран соларни инверторот за повеќе од 7 години, имаме confidency и способност да се обезбеди врвен квалитет на производите на нашите клиенти и да бидете сигурни дека производите можат да пристигне на вашата страна успешно и непречено.93 /парче
1000 W 96 V/110 VDC да 110 V/220 VAC Исклучување Мрежа Чиста синусен облик Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 2000 W US$ 128.6 Пакување режим Тетрапак пакување Други Start Меки почеток Ладење начини Интелигентни вентилаторот за ладење
Производ Фотографии
1. Канцеларија опрема : компјутери, принтери, препишувач, скенери, дигитални фото апарати, итн.

боја:
DC12V AC220V 50Hz, DC12V AC220V 60Hz, DC12V AC110V 50Hz, DC12V AC110V 60Hz, DC24V AC220V 50Hz, DC24V AC220V 60Hz, DC24V AC110V 50Hz, DC24V AC110V 60Hz
Излез Тип На:
Еден
Излезниот Напон:
100/110/120VAC или 220/230/240 VAC
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
CZ-1500S
Тежина:
3.8KG
Влезен Напон:
12v или 24v
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Големина:
38.5*16.5*8.5CM
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ