.

.

980MD-30-TTL-1845-BL 5VDC 980nm 30mw Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Точка Модул w/TTL 0-15KHz

980MD-30-TTL-1845-BL 5VDC 980nm 30mw Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Точка Модул w/TTL 0-15KHz

DEN 816.00
Количина на стоки


5 VDC 980nm 30mw Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Точка Модул w/TTL 0~15 KHz
Спецификација
Бранова должина 980nm
Ouptut Моќ 30m W
Тековната
Карактеристики :
Оваа 980nm ласерски модул со возачот вграден е индустриски електронски компоненти и се користи за Индустриски завет, Лабораторија.
Ласерски модул е и прецизни и чувствителни оптички инструмент. Пред носење на некои ласерски DIY активности, ве молиме да прочитате за технички информации првиот и заштита на вашите очи пред ласерски зраци. Бидете сигурни дека операторот има искуство во оптика DIY или тестирање.
Имајте на ум : Тоа е ИНФРАЦРВЕНИТЕ ласерски,ласерската светлина не може да се види со човечки голи очи, само со користење на DDC/инфрацрвена камера за тоа.Купувачи кои купуваат IR ласери ве молиме бидете сигурни дека ќе го знаат тоа.
Пакет
1 x 980nm 30mw Инфраред ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Точка Модул w/TTL 0~15 KHz
Превозот и Испорака Ние брод на меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната или e Packed,и секоја парцела ќе биде регистриран со следење на број. Ние, исто така може да брод од страна на ПРОЗОРЦИ/EMS/DHL/Федекс за алтернативни превозот метод за соодветните такси. Ве молиме e-mail на вашиот поштенски код за превозот понуда. Меѓународни клиенти може да се доживее задоцнувања од страна на царинските или национални пост услуги. Преглед на вашиот нетарифни ограничувања. Ве молиме ги споделите со нас пред исплата ако ви треба сплит пратката. Времето на Испорака На време да брод до меѓународната преку Кина Пост Воздухопловната и e Packed доста зависи од diffrent desination на светот, тоа е исто така предмет на промена се должи на локалните временските услови, поштенска политика и обичај проверка. База на агенцијата за Воздух mail правила и нашето искуство, љубезно ве молиме да се напомене дека : На сад / Велика Британија / Австралија, таа ги зема околу 10-25 работни дена; Да Канада, таа ги зема околу 12-25 работни дена; Да Бразил / Јужна Америка, таа ги зема околу 35-40 дена. Во Италија / Франција / Шпанија / Германија/ Источна Европа, што е потребно aournd 15-25 работни дена. Се враќа & Замени & Поправка Ние прифаќаме враќа & замени во рок од 7 дена од денот на клиентите добиваат производи, ве молиме бидете првиот контакт во рок од 7 дена од денот на приемот на нарачката. Производи треба да се достават во оригинална состојба. Како придобивка на нашите клиенти, ние исто така, обезбеди поправка во рок од 3 месеци од денот кога овој објект се испраќаат надвор, по поправка е направено, ние ќе ви испратиме објект, но и на клиентите треба да се плати и превозот начини. Среќно и Имаат пријатен шопинг искуство!

Тип На Објект:
Ласерско Светло
R

Тие исто така купуваат со овој производ