.

.

44-копче за rgb led ir controler инфрацрвениот далечински светилка затемнување DC12v со скок/постепено боја се менува режимот 5pcs/многу DHL бесплатен превозот

44-копче за rgb led ir controler инфрацрвениот далечински светилка затемнување DC12v со скок/постепено боја се менува режимот

DEN 3456.00
Количина на стоки

44-копче за rgb led ir контролер инфрацрвениот далечински светилка затемнување DC12v со скок/постепено боја се менува режимот 5pcs/многу промоција на курирската служба DHL FEDEX ЕМС бесплатен превозот!
Карактеристики :
*44-копче инфраред LED RGB контролер донесува напредни микро единица за контрола, тоа е се користи за контролирање на различни светилка чиј извор на светлина е ПРЕДВОДЕН.
*На пример, точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка, стакло завеса ѕид светлината и така натаму;
*Во исто време, тоа има многу предности како што се лесен конекција ,едноставност за користење и други.
*Според реалната потреба на клиентите, тоа може да се врши jumpy се менува, постепено се менува и други ефекти од промените. Вкупно има повеќе од 40 начини за вашиот избор.
Технички Податоци :
Работна температура : -2060 o C
Напон : DC12 V (24 V DC, 5 V исто така е достапен)
Нето тежина : 100g
Димензија : L63* W35* H22 mm
Конекција : Заедничка анодна
Статички потрошувачка на енергија :
Излезна струја :
Излез : 3 канали
Излезна моќност : 12 V :
Конекција Цртање :
Забелешка :
1.заеднички анодна
2.може да се вчита 5m rgb led ленти која е 60leds/m
3.може да се вчита 10m rgb led ленти кои со 30leds/m
4. влезен напон : DC 12v ( 24v, 5v може да биде задолжително)


Копчето Број:
44
Тип На Објект:
RGB Controler
Извор На Енергија:
DC
Материјал:
ABS
Гаранција:
2 години
сертификација:
CE,FCC,RoHS,EMC,LVD,CCC
Max. Оптоварување На Моќ:
72
Број На Модел На:
TP-CA12AI44GDDRGB-12V
Wattage:
72
Режим На Конекција:
Безжичната
Карактеристики:
12v rgb led ir контролер
Далечински Растојание:
15 милиони
Controled Метод:
далечинскиот
Напон:
12V
Бренд Име:
BINFU
Применливи Светла:
rgb led светилки
Осцилација фреквенција:
12v
Име на производ:
12v rgb led ir контролер
Влезен Напон:
DC 12V (24V,5V опционално)
Излезна Струја:
Излез:
3 канали излез
Излезна Моќност:
Работна температура:
-20~60 centigrade степен
Нето тежина:
100g
Demension:
L63*W35*H22mm
врска:
заеднички анодна
Пакување:
L137*W68*H55mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ