.

.

75W 12V 6.25 Е Водоотпорен отворен Единствен Излез Префрлување напојување AC ДА DC SMPS

75W 12V 6.25 Е Водоотпорен отворен Единствен Излез Префрлување напојување AC ДА DC SMPS

DEN 667.20
Количина на стоки


НОВИ PPRODUCT
МОДЕЛ SMV-75-12 SMV-75-15 SMV-75-24 SMV-75-48 ИЗЛЕЗНИОТ ЕДНОНАСОЧЕН НАПОН 12 V 15 V 24 V 48 V НОМИНАЛНА СТРУЈА 6.25 НА 5 A 3.2 ЕДЕН 1.6 ЕДНА НОМИНАЛНА МОЌНОСТ 75 W 75 W 75 W 75 W БРАН&БУЧАВА 50m Vp-стр 50m Vp-стр 100m Vp-стр 100m Vp-стр НАПОН ADJ.ОПСЕГ 10.8-13.2 V 13.5-16.5 V 21.6-26.4 V 43.2-52.8 V НАПОН ТОЛЕРАНЦИЈА ±1.0% ±1.0% ±1.0% ±1.0% ЛИНИЈА РЕГУЛАТИВА ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% РЕГУЛАЦИЈА на ОПТОВАРУВАЊЕ ±1.0% ±1.0% ±0.5% ±0.5% ПОДЕСУВАЊЕ,се ЗГОЛЕМИ ВРЕМЕ 300ms,50ms/230 VAC 800ms,50ms/115 VAC на полно оптоварување се ОДРЖИ ВРЕМЕ на (TYP.) 90ms/230 VAC 12ms/115 VAC на полно оптоварување ВЛЕЗНИОТ НАПОН СПЕКТАР 170-264 VAC ФРЕКВЕНТЕН ОПСЕГ 47-63 HZ ЕФИКАСНОСТ (Typ.) 75% 80% 82% 85% AC СТРУЈА (Typ.) 0.65 A/230 VAC INRUSH ТЕКОВНАТА ЛАДНО ЗАПОЧНЕТЕ 36 A/230 VAC ИСТЕКУВАЊЕ ТЕКОВНАТА 1m A/240 VAC ЗАШТИТА од ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ 105-150% НОМИНАЛНА ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ ВОДА-ДОКАЗ НИВО : IP67 НАД НАПОН 115-135% се ОЦЕНЕТИ со ИЗЛЕЗЕН НАПОН Заштита тип : Hiccup режим,се обновува автоматски по грешка состојбата на животната СРЕДИНА РАБОТА ТЕМП -25~+50°C РАБОТА ВЛАЖНОСТ 20-90%RH не-condesing СКЛАДИРАЊЕ ТЕМП,ВЛАЖНОСТ -20~+85°C,10-95%RH ТЕМП.КОЕФИЦИЕНТ ±0.03%°C(0-50°C) ВИБРАЦИИ 10-500 HZ БЕЗБЕДНОСТ&EMC БЕЗБЕДНОСТ СТАНДАРД CE, Ro HS го ИЗДРЖАТ НАПОНОТ I/P-О/П : 3 KVAC I/P-FG : 1.5 KVAC O/P-FG : 0.5 KVAC 1minute ИЗОЛАЦИЈА ОТПОР I/P-О/P,I/P-FG,O/P-FG : 100 Ohms/500 VDC/25°C/70%RH EMI СПРОВЕДУВАЊЕ&ЗРАЧЕЊЕ Дизајн се однесуваат на GB4943,UL60950,EN60950 EMC СТАНДАРД Дизајн се однесуваат на GB9254,EN55022 Класа ДИМЕНЗИЈА L178*W68*H43mm ПАКУВАЊЕ 0.97 kg

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
51 - 100W
is_customized:
Yes
Излезна Струја:
DC6.25A
Излезниот Напон:
DC12V
Фрекфенција:
N
Број На Модел На:
SMV-75-12
Бренд Име:
smun
Влезен Напон:
170V-264V AC
Cerificate:
CE, ROHS
Големина:
178*68*43
Тежина:
0.97Kg/PCS
стандарди:
EN60950 UL1950
Заштита:
Краток Спој, во Текот вчитај
Тест:
100% полно оптоварување горат-во
Вода доказ:
IP67
R

Тие исто така купуваат со овој производ