.

.

LY-03A заштеда на Енергија ratchet crimping plier за crimping отвори барел терминали 0.1-2.5mm2,crimping алатка,crimper,рачни алатки

LY-03A заштеда на Енергија ratchet crimping plier за crimping отвори барел терминали 0.1-2.5mm2,crimping алатка,crimper,рачни

DEN 304.80
Количина на стоки


Години exprience во изведба со висок квалитет и одговара на цената на мрежни алатки, заштеда на енергија ratchet тркала crimping клешти
ЛСД нов тип притиснете plier,усвојување на принципот на користење на најдобрите потпора ефикасно да се справи со дизајн.
Иако на краток и компактна структура,особено во поголемите хоризонтална притисок на пресек на жицата,работата ќе биде многу ефикасен
Е применливо за не-заварување ,во согласност со стандардните електрични конекција. На desigh на точни crimping габи и заврши заклучување се обезбеди висок на crimping квалитетот кога crimping постојано.
Точни прилагодување е направен пред да ја напушти фабриката
LY-03 A заштеда на Енергија ratchet тркала crimping plier
За не-изолирани отвори plug-тип на конектори
Crimping Range : 0.1~2.5 mm 2 / 27~13 AWG
Должина : 220mm
Тежина : 0.49 kg
Пакување :

Примена:
Crimping
Бренд Име:
ЛСД
Материјал:
Јаглероден Челик
Број На Модел На:
LY-03A
DIY Материјали:
Електрични
Тип:
Рамен Нос
is_customized:
Yes
Plier Стил:
Европски
Се Справи Со Стил:
Директно
Карактеристики:
Мултифункционален
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
Рачки во боја:
црвено&сината/црвената&црна
crimping опсег :
0.1~2.5mm2
AWG:
27~13
Должина:
220mm
Тежина:
0.49kg
R

Тие исто така купуваат со овој производ