.

.

2000W 48VDC Исклучување Мрежа Соларни Инверторот или Правец на Инверторот, Пренапони Моќ 4000W Чиста синусен облик Инверторот за 110V/220VAC Апарати за Дома

2000W 48VDC Исклучување Мрежа Соларни Инверторот или Правец на Инверторот, Пренапони Моќ 4000W Чиста синусен облик Инверторот

DEN 11475.84
Количина на стоки

Детални оперативни, ве молиме контактирајте со вашиот локален финансиски услуги центарот на Alibaba.23 /парче
1500 W 48 VDC да 110 V/220 VAC Исклучување Мрежа Чиста синусен облик Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер, Пренапони.1 Бруто тежина(kg) 5. Индустриска опрема : сончевата енергија, ветерна енергија, гас сијалици со празнење, итн. AC Страна
Sockets наменета за различни апарати од различни земји (AC Страна)
Стандард Пакување на Инверторот
Превозот Начини
Како искусен снабдувач на соларна производи за повеќе од 8 години, ние знаеме подобро што express е најдобриот една за да брод вашата земја.98 /парче
1500 W 220 VDC да 110 V/220 VAC Исклучување Мрежа Чиста синусен облик Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 3000 W US$ 213. Чиста синусен облик излез
2., подобрување на сигурноста на производите во голема мера.
Применливи За :
1. Краток спој заштита
7.4 Пакување режим Тетрапак пакување Други Start Меки почеток Ладење начини Интелигентни вентилаторот за ладење
Производ Фотографии
1. Но, мора да се добие кредитен рејтинг од Alibaba прво.23 /парче
1500 W 60 V/72 VDC да 110 V/220 VAC Исклучување Мрежа Чиста синусен облик Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 3000 W US$ 184.8 Нето тежина(kg) 5. Од 12 V/24 V/48 V/60 V/72 V/96 V/110 V/220 VDC штекер во вашето возило или на брод, или директно од посветена 12 V/24 V/48 V 60 V/72 V/96 V/110 V/220 VDC батеријата, на инверторот ќе ефикасно и reliabley моќ широк спектар на househole AC производи, како што се Телевизори, компјутери, Видеорекордери, и многу повеќе. Алат : Пили, машини за дупчење, удирање машини, компресори за воздух, итн.22 /парче
1500 W 96 V/110 VDC да 110 V/220 VAC Исклучување Мрежа Чиста синусен облик Една Фаза Соларни или Правец на Моќ Инвертер, Пренапони Моќ 3000 W US$ 184.
2000 W 48 VDC Исклучување Мрежа Соларни Инверторот или Правец на Инверторот, Пренапони Моќ 4000 W Чиста синусен облик Инверторот за 110 V/220 VAC Апарати за Дома
Вовед
Чиста синусен облик инверторот е компактен и високо преносни моќ инвертер, лидер во областа на висока фреквенција инвертер дизајн. Кујната опрема : микробранова, фурна батеријата, фрижидери, итн.5 Пакување големина(cm) 56*23*14. Ако сте заинтересирани за нив, ве молиме да ја разгледате нашата веб-страница. Патување поставување опрема : воени возила, полициски автомобили, амбулантни возила, бродови, семафори итн. Нисконапонски исклучување
5. Висок батеријата напон исклучување
6. Канцеларија опрема : компјутери, принтери, препишувач, скенери, дигитални фото апарати, итн. DC Страна
2.2 V 74 V 90 V 118 V 138 V 247 V Текот топлинска исклучи излез автоматски Средина Работна температура Помеѓу -10 °C и +50 °C Работа влажност од 20% ~ 90%RH температура на Чување Помеѓу -30 °C и +70 °C Пакет Машина големина(cm) 46.
Со цел да се обезбедат повеќе изборот на нашите клиенти, ние исто така, промовира чиста синусен облик инверторот со полнач функција и градот електрична енергија комплементарни чиста синусен облик инверторот. Обратна поларитетот врска заштита
Технички Параметри : Модел CZ-2000 Текст DC напон 12 V 24 V 48 V 60 V 72 V 96 V 110 V 220 V Напон спектар 10-15 VDC 21-30 VDC 42-60 VDC 50-74 VDC 60-90 VDC 80-118 VDC 100-138 VDC 200-247 VDC Не оптоварување тековната влечење Ефикасност > 85% DC врска Кабли Со Клипови или Автомобил Адаптер Излез AC напон 100/110/120 VAC или 220/230/240 VAC Континуирано напојување 2000 W Пренапони моќ 4000 W Бранови Чиста синусен облик Фреквенција 50 Hz или 60 Hz AC регулатива 3% Заштита Низок напон аларм 10.

боја:
DC48V AC220V 50Hz, DC48V AC220V 60Hz, DC48V AC110V 50Hz, DC48V AC110V 60Hz
Излез Тип На:
Еден
Излезниот Напон:
100/110/120VAC или 220/230/240 VAC
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
Влезен Напон:
48V или 110V
is_customized:
Yes
Големина:
46.5*16.5*8.5CM
Број На Модел На:
CZ-2000-ТИТЕ
Излезна Моќност:
1 - 200KW
Тежина:
5.1KG
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ