.

.

Висок квалитет 12V H11 led светла за магла,5050 21SMD 3chips доведоа автомобил H8 светла за магла H11 led светилки бесплатен превозот 2 парчиња/многу

Висок квалитет 12V H11 led светла за магла,5050 21SMD 3chips доведоа автомобил H8 светла за магла H11 led светилки бесплатен

DEN 434.00
DEN 542.40
-20 %
Количина на стоки


1. Тип на производ : H11-21 SMD
2. Влезен Напон : 12 VDC
3. Моќ Дисипација : 3.78 W Max
4. Led type : 5050 3chips SMD
5. Led Количина : 21pcs
6. Прозрачна Флукс(lm) : 420-500 LM
7. Зрак Агол : 360 степени
8. LED Боја : Жолта,Црвена,Бела,Сина,Топло бела,Зелена.
9. Светилки носителот : H8 H11 за селекција, Стандардно за H11 испратените,
10. illuminant димензија : Φ19x25mm
11. Тежина : 20g
12. Оперативен Температура : -40~85 C
13. Сертификати : ROHS , CE

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Wattage:
3.5W
Тип На Објект:
LED Светилки
Зрак Агол(°):
360°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
100000
Напон:
12V
LED Чип Модел:
SMD5050
сертификација:
CE,RoHS
Моќ Толеранција:
5%
Број на LED Чип:
21 компјутери
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Должина:
N
База Тип:
H11
Обликот:
R
R

Тие исто така купуваат со овој производ