.

.

300W 48VDC исклучување мрежа чиста синусен облик инверторот за соларни или ветар систем, пренапони моќ 600W една фаза инвертер

300W 48VDC исклучување мрежа чиста синусен облик инверторот за соларни или ветар систем, пренапони моќ 600W една фаза инвертер

DEN 2011.20
Количина на стоки

Ова ќе ви помогне да го расчисти царинската успешно и да добијат парцели побрзо. Алат : Пили, машини за дупчење, удирање машини, компресори за воздух, итн. Во текот температура на исклучување
3. Ако сте заинтересирани за нив, ве молиме да ја разгледате нашата веб-страница.
Карактеристики На Производот :
1. 150w 12 V/24 VDC, 110 V/220 VAC, Чиста Синусна Бран Соларни Инверторот или Правец на Инверторот, Пренапони 300w, Една Фаза на Исклучување Мрежа Инверторот US$ 40. Опремен со висока сигурност и ниска стапка на неуспех со користење на напредни Двојно-ПРОЦЕСОРОТ единствен чип интелектуална контрола на технологијата. Нисконапонски исклучување
5.
Со цел да се обезбедат повеќе изборот на нашите клиенти, ние исто така, промовира чиста синусен облик инверторот со полнач функција и градот електрична енергија комплементарни чиста синусен облик инверторот.
300 W 48 VDC исклучување мрежа чиста синусен облик инверторот за соларни или ветар систем, пренапони моќ 600 W една фаза инвертер
Вовед
Чиста синусен облик инверторот е компактен и високо преносни моќ инвертер, лидер во областа на висока фреквенција инвертер дизајн. Чиста синусен облик излез
2.5 V 20 V±1 V 40 V±1 V 50 V±1 V 60 V±1 V 80 V±2 V 96 V±5 V 200 V±5 V во Текот вчитај исклучи излез напон Над затвори 15. Вентилаторот за ладење е интелектуална контролирани, и неговиот работен статус е контролирана од страна на ПРОЦЕСОРОТ, кои најчесто се зголеми неговата служба за живот и ви помага да ги зачувате на потрошувачката на енергија, подобрување на ефикасноста на работата и намалување на работната бучава.28 /парче
Исклучување Мрежа 300w Чиста синусен облик Инверторот за Соларни или Ветер Систем, Една Фаза, Пренапони 600w, DC60 V/72 V, AC110 V/220 V, 50 Hz/60 Hz US$ 48. Страна Видите
Sockets наменета за различни апарати од различни земји (AC Страна)
Стандард Пакување на Инверторот
Превозот Начини
Како искусен снабдувач на соларна производи за повеќе од 8 години, ние знаеме подобро што express е најдобриот една за да брод вашата земја.
За Нас
Како професионална снабдувач на чиста синусна бран соларни инверторот за повеќе од 7 години, имаме confidency и способност да се обезбеди врвен квалитет на производите на нашите клиенти и да бидете сигурни дека производите можат да пристигне на вашата страна успешно и непречено.3 Нето тежина(kg) 0. Краток спој заштита
7. Детални оперативни, ве молиме контактирајте со вашиот локален финансиски услуги центарот на Alibaba
Ако имате било какви прашања во врска со нашите 300 W 48 VDC исклучување мрежа чиста синусен облик инверторот, не двоумете се да контактирате со нас. Апарати за домаќинство електрични апарати : електрични фанови, правосмукалки, климатизација, осветлување и др., подобрување на сигурноста на производите во голема мера. Нисконапонски аларм
4. Обратна поларитетот врска заштита
Технички Параметри : Модел CZ-300 S Текст DC напон 12 V 24 V 48 V 60 V 72 V 96 V 110 V 220 V Напон спектар 10-15 VDC 21-30 VDC 42-60 VDC 50-74 VDC 60-90 VDC 80-118 VDC 100-138 VDC 200-247 VDC Не оптоварување тековната влечење Ефикасност > 85% DC врска Кабли Со Клипови или Автомобил Адаптер Излез AC напон 100/110/120 VAC или 220/230/240 VAC Континуирано напојување 300 W Пренапони моќ 600 W Бранови Чиста синусен облик Фреквенција 50 Hz или 60 Hz AC регулатива 3% Заштита Низок напон аларм 10.

боја:
DC48V AC220V 50Hz, DC48V AC220V 60Hz, DC48V AC110V 50Hz, DC48V AC110V 60Hz
Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
201 - 300W
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
20*10.5*6CM
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
CZ-300S
Тежина:
0.86KG
Бренд Име:
МАРС РОК
DC напон спектар:
42-60VDC
Не оптоварување тековната влечење:
< 0.7 На
Континуирано напојување:
300W
Пренапони моќ:
600W
Текст ефикасност:
> 85%
AC регулатива:
3%
Бранови:
чиста синусен облик
Во текот вчитај:
Исклучи излез
Бруто тежина:
1.13 kg
Излезниот Напон:
10-15VDC или 21-30VDC или 42-60VDC или 100-120VDC
R

Тие исто така купуваат со овој производ