.

.

30A 12/24V Интелигентни PWM соларни на полнење и празнење контролер со LCD дисплеј

30A 12/24V Интелигентни PWM соларни на полнење и празнење контролер со LCD дисплеј

DEN 2690.00
DEN 2832.00
-5 %
Количина на стоки


Уривањето : за Да се спречат несреќи, ве молиме цел уривање на соларни панели, за батеријата и товарот исклучите со контролер.
Забелешка : Батеријата поларитетот нема да го оштети контролорот, но ќе мора оптоварување опрема se curity ризици.8 V
ГОЛЕМИНА
90 mm × 188 mm × 48 mm
НИСКО-НАПОНСКИ СЕ ОПОРАВИ
12. Како што е прикажано на правото, поврзете се на (1) Оптоварување, (2) за Батеријата и (3) Соларен Панел на контролорот, според редоследот на (1) (2) (3). Проверете ја временската инсталација сајтови согласност со релевантните безбедносни барања. Ако имате далечински мониторинг и контрола функција, ве молиме внесете еден крајот на вклучени комуникација жица за правото на контролорот (комуникацијата пристаниште), на другиот крај да се поврзе со компјутерот. Се обрне внимание на оптоварување, батерија, соларна панел и контролор на истиот поларитетот. Види дел 5 од големината на порите и пора проред.2 V
ВЛАЖНОСТ БАРАЊЕ
≤ 90 % , БЕЗ КОНДЕНЗАЦИЈА
НИСКА-НАПОН ЗА ЗАШТИТА НА
10.
Технички Податоци
Модел
CM2024 Z
CM3024 Z
CM2048
CM3048
МОДЕЛ
CM3024 Z
CM3048
НОМИНАЛНА ТЕКОВНАТА ОПЕРАЦИЈА
20 A
30 A
20 A
30 A
ЖИЦА ГОЛЕМИНА
≤ 7# AWG (16mm 2 )
НОМИНАЛНА ОПЕРАТИВЕН НАПОН
12 V/24 V
48 V
РАБОТА ТЕМПЕРАТУРА
-10 °C ~60°C
СОЛАРЕН ПАНЕЛ НАПОН
≤ 50 V
≤ 100 V
ТЕМПЕРАТУРА НА ЧУВАЊЕ
-30 °C ~70°C
ПЛОВИ НАПОН
13. Осигурете се дека сегашниот густина 4mm2 дека е проводен за намалување на линија напон капка.0 V
ИНСТАЛАЦИЈА ДУПКИ РАСТОЈАНИЕ
60 mm × 178 мм Φ 5
ОТВОРЕТЕ КОЛО НА КОСАТА
≤ 30m A

ТЕЖИНА
360g
ВРАЌАЊЕ КОЛО НАПОН
≤ 170m V

ПОЛНЕЊЕ МОДЕЛ
PWM МОДЕЛ
ТЕМПЕРАТУРНА КОМПЕНЗАЦИЈА
-4m V/Клетка/ °C
МАРКА
"Z" значи напон класа автоматско признавање систем, "Т" значи контролорот има далечински управувач функција Производ Детали Фотографии. Семејството го користите фиксна LCD дисплеј, со многу пријателски интерфејс; разни контрола на параметрите може да бидат флексибилно поставени, целосно исполнување на вашите разни апликација барања. Подготвени алатки и кабли. Се препорачува : 30 A со 10mm2 кабел. (Инаку, на контролорот ќе го контролира параметри на сите во ред температурна компензација.
30 A 12/24 V Интелигентни PWM соларни на полнење и празнење контролер со LCD дисплеј
1. Ве молиме избегне влага, прашина, има место запаливи, експлозивни и корозивни гасови употреба на контролорот да го инсталирате. Ве охрабруваме да ги појавување на правото кабли. Со цел да се обезбеди добра термичка контрола на условите, ве молиме да се издвои секој 10cm под контролер простор. Производ Вовед
CM серија контролер е еден вид на интелигентни, мулти-цел соларни на полнење и празнење контролер. Инсталирање на контролорот во фиксен вертикална рамнина. Стави во надворешен сензор на температура на левата страна на контролорот (сонда порта). CM серија контролер има следниве карактеристики :
*Сликата на LCD графички симбол
*Едноставна копче операција
*Автоматски Систем за Идентификација Напонско ниво
*Интелигентни PWM полнење на чекање
*Автоматска Температурна Компензација
*Прилагодлива полнење-вршењето контрола на параметри
*Settable Оперативен режим на Оптоварување
*Акумулирано во функција на полнење и празнење Ampere часа
*Далечински мониторинг и контрола функција (custom)
*Батеријата обратна-испуштање заштита
*Батеријата е слаба Напон Исклучување (LVD)
*Батеријата обратна врска заштита
*Преоптоварување, Краток Спој Заштита
Инсталирајте :
1.

Примена:
Сончевиот Систем Контролер
Максимална Струја:
30A
Број На Модел На:
Г-CM2024Z
Номинална Напон:
12V/24V
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ