.

.

led светилка Fresnel леќа со големина 30мм и фокус 16mm Продажба Пластични Fresnel Леќа краток фокус fresnel леќа

led светилка Fresnel леќа со големина 30мм и фокус 16mm Продажба Пластични Fresnel Леќа краток фокус fresnel леќа

DEN 1385.28
Количина на стоки


led светилка Fresnel леќа со големина 30мм и фокус 16mm 2016 Продажба Пластични Fresnel Леќа краток фокус fresnel леќа
Дијаметар : 30мм
фокусна должина : 16mm
аспект проред : 0.3 mm
дебелина : 2mm
meterial : ПММА
карактеристика и предности :
1.висока светлина
2.limpid транспарентен
3.висока светлина проницаемост,повеќе посветла
4.висок квалитет, конкурентна цена.
5.се грижат услуга.
6.обичај големина.
Нашата компанија произведе Fresnel леќа кој се користи во фаза на снимање .и може да соединенија на Растојание истражување и развој според клиент барање и photosource, дизајни секој вид на проект Агол Fresnel леќа .
На Fresnel lense можат да бидат дизајнирани и произведени во многу големи димензии со мала тежина се должи на помалку од 4mm дебелина, толку цената ќе биде пониска отколку традиционалните magnifiers. Спротивно на тоа, една обична чаша леќа ќе биде 200mm дебелина на работ, тежат над 50kgs и трошоците илјади долари.
компанијата предности :
1. Ние сме една од водечките fresnel леќа производители во Кина, со 100 вработени и 15 високи инженери.
2. Да се биде во ова поле за околу 10 години, ние успешно ги извезува производи во САД,Германија,Франција,Бразил,Италија,Турција и така натаму.Нашите клиенти вклучуваат Carl zeiss и 3 Dlens.
3. Ние сме ISO9001, ROHS, CE, Фабрика за Ревизија уверение.
4. Нашите R&D центар има моќни истражување способност,OEM наредби се достапни.
5. Прашања обично се одговори во рок од 24 часа
Најдобри предност е : ние може да се направи мувла од страна на самите себе, па ние може да го прилагодите fresnel леќа според вашиот дизајн.

Дијаметар:
30мм
Обликот:
Plano
Употреба:
Оптички
Број На Модел На:
MYens-D30F16
Структура:
авион
Материјал:
ПММА
R

Тие исто така купуваат со овој производ