.

.

1pc RF BNC Crimp Конектор Машки plug Десен Агол За RG316 RG174 LMR100 трговија на Големо

1pc RF BNC Crimp Конектор Машки plug Десен Агол За RG316 RG174 LMR100 трговија на Големо

DEN 101.76
Количина на стоки


BNC crimp RF coax конектор машки plug десен агол за RG316 кабел
Опис :
BNC конектори најчесто се користат за видео надзор полиња Производ Серија : BNC Конектор Тело Стил : прав агол Тип на Производ : Кабел планината Конектор Материјал : Месинг Апликација : Crimp Контакт Позлата : Никел Прилог/Affixment : Контакт Престанок : Лемење Тело Позлата : Nickelplated Пол : машко Тело Престанок : Crimp Отпорност : 50 Ohm Кабел Тип :
RG316 RG174 LMR100
Тип BNC се широко се користи во врска со коаксијален АНТЕНСКИ кабли во компјутерот поле, мрежа на безжични, медицинска опрема и електронски инструмент.
Главните Технички Карактеристики
МАТЕРИЈАЛ & ПОЗЛАТА
Температурата Опсег :
-55~+155°C(ЈП Кабел -40~+85°C)
Отпорност :
50Ω, 75Ω
Телото
дувачкиот
Никел позлатен
Фреквентен Опсег :
DC~4 GHz
Работен Напон :
500 V р.м.s на ниво на морето
Еластични контакт
Едб бронза
Златен или позлатен сребрен
Издржи Напон :
1500 V р.м.s на ниво на морето
Контакт отпор :
а)Контакт Центар ≤1.5 м Ω
b)Надворешна Контакт ≤Ω 1m
Pin контакт
дувачкиот
Златен или позлатен сребрен
Изолација отпор :
≥5000 MΩ
Приклучок за контакт
Beryllium-бакар
Златен или позлатен сребрен
Центар Диригент задржување на сила :
≥N 0.57
изолатор
PTFE
Вметнување На Косата
≤0.20 d B/3 GHz
Crimp ferrule
Бакарни легури
Никел позлатен
Напон Стои Бран Сооднос :
Директно ≤1.22/ 3 GHz
Прав агол ≤1.30/3 GHz
О-прстен запечатување
6146 силиконска гума
Издржливост(парење) :
≥500times(циклуси)
Применливи Стандард :
МИЛИ-C-39012
CECC 22120
IEC-60169-8

Бренд Име:
DexMRtiC
Број На Модел На:
BNC Машки Конектор
Genger:
машки приклучок
Монтажа:
Монтажа на кабел
кабелот тип:
RG174 RG316
Стил:
Прав агол
Материјал:
Дувачкиот
позлата:
Nickelplated
Отпорност:
50 Ohm
R

Тие исто така купуваат со овој производ