.

.

Топла CNC! Wantai 3 Оска Nema23 Stepper Моторни 57BYGH633 270oz-во 78mm+Возачот DQ542MA 4.2 A 50V 125Micro Мелница Ласерски Engraver Комплет

Топла CNC! Wantai 3 Оска Nema23 Stepper Моторни 57BYGH633 270oz-во 78mm+Возачот DQ542MA 4.2 A 50V 125Micro Мелница Ласерски Engraver

DEN 8347.00
DEN 8880.00
-6 %
Количина на стоки


Добредојдовте во мојата продавница!
Сакате да имате добар шопинг!
Објектот вклучува :
3 ЕЕЗ Stepper Мотори Nema 23 57 BYGH633 78mm 3А
Држење вртежен момент : 13.5 kg cm(191 оз-во) со Unipolar ; 18.9 кг.см(270oz-во) со Биполарно
3 ЕЕЗ Stepper Моторни Возачи DQ542 MA 4.2 A/50 V/125 Microstep
1 PC Напојување : 350 W 36 V
1 Збег Одбор & Кабел е слободен понудени
Ве молиме потврдете превозот метод и такси превозот пред плати!
Се чувствуваат слободни да контакт со мене за секое прашање!
Јас ќе се обидам во моја моќ за да ве поддржат!
1 stepper мотор : 57 BYGH633
Ве молиме кажете ни ако ви треба Двојно бунари или еден вратило, можеме да го произведуваме и за вас. Ако ви треба Двојно окно, ве молиме да ни кажете на вашите барања за должината на предниот и задниот дел од окно , како и дијаметар, со цел да се понуди подобро производи, ви благодариме!
Забелешка : Без информирање,ние ќе ви испрати еден окно!
2 stepper моторни возач : DQ542 MA
3 напојување : 350 W,36 V
4 збег одбор : DB25
Убав Мотор! Wantai Nema23 Stepper Моторни 57 BYGH633 191oz-во 78mm 3А CE, ROHS ISO CNC Рутер Печатач Плазма Ласерски Engraver Машина US$ 18.40 /парче
Топла Продаде! Wantai Nema23 Stepper Моторни Еден Вратило 57 BYGH633 191oz-во+Возачот DQ542 MA 4.2 A 50 V 125 Micro CNC Рутер Плазма Печатач US$ 92.00 /set
Голема CNC! Wantai 2 Оска Nema23 Stepper Моторни 57 BYGH633 270oz-во+Возачот DQ542 MA 4.2 A 50 V 125 Micro CNC Мелење Пена Плазма Печатач US$ 98.00 /set
Голема CNC! Wantai Nema23 Stepper Моторни Двојна Вратило 57 BYGH633 B 270oz-во+Возачот DQ542 MA 4.2 A 50 V125 Micro CNC Рутер 3 D Печатач US$ 50.00 /set
Најдобри Се Продаде! Wantai 3 PCS Nema23 Stepper Моторни 57 BYGH633 3.0 ЕДЕН 270oz-во 78mm CE, ROHS ISO СА НИ ЈП FR ДЕ СЕ ВО DK FREE US$ 112.00 /многу
3 парчиња / многу
Најдобро Продаваните! Wantai 5 PCS Nema23 57 BYGH633 270oz-во 78mm 3А CE, ROHS ISO CNC Рутер Engraver Мелење Пена Плазма Плазма Pinter US$ 165.00 /многу
5 парчиња / многу
Најдобри Се Продаде! Wantai 3 Axia Nema23 Stepper Моторни 57 BYGH633 270oz-во+3 Оска Возачот Одбор TB6560 СА НИ ТОА DE DK СЕ FR ЈП ВО Free US$ 179.00 /set
Топла Продаде! Wantai 4 Оска Nema23 Stepper Моторни 57 BYGH633 270oz-во+4 Оска Возачот Одбор TB6560 Мелница Намали Ласерски Engraver Комплет Печатач US$ 235.00 /set

сертификација:
ROHS,CE,ISO
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Број На Модел На:
57BYGH633
Одржување На Вртежен Момент:
18.9 кг.см(270 оз-во)
Тековната / Фаза:
3A
Чекор Агол(степени):
1.8 степен
stepper моторни возачот:
DQ542MA
Напојување:
350V,36V
Збег одбор:
DB25
Application1:
Медицински Уред & Опрема
Application2:
Медицински Мобилност, Печатење & Слики
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ