.

.

1pc RF BNC Адаптер BNC Џек Женски Switch Џек Женски Со Орев спојка трговија на Големо Брза Испорака

1pc RF BNC Адаптер BNC Џек Женски Switch Џек Женски Со Орев спојка трговија на Големо Брза Испорака

DEN 128.16
Количина на стоки

BNC женски Џек да Џек женски bulkhead орев спојка адаптер
Опис :
BNC конектори најчесто се користат за видео надзор полиња за Категорија Конектори, Интерконекции Семејство Коаксијален, RF - Адаптери-BNC Серија ВО Серија Конвертирате Од (Адаптер Крајот) BNC Џек Да Конвертирате (Адаптер Крајот) BNC Џек Отпорност 50 Ohm Стил Директно Карактеристики bulkhead Монтажа Тип Слободни Виси (Во линија)
Тип BNC се широко се користи во врска со коаксијален АНТЕНСКИ кабли во компјутерот поле, мрежа на безжични, медицинска опрема и електронски инструмент.
Главните Технички Карактеристики
МАТЕРИЈАЛ & ПОЗЛАТА
Температурата Опсег :
-55~+155°C(ЈП Кабел -40~+85°C)
Отпорност :
50Ω, 75Ω
Телото
дувачкиот
Никел позлатен
Фреквентен Опсег :
DC~4 GHz
Работен Напон :
500 V р.м.s на ниво на морето
Еластични контакт
Едб бронза
Златен или позлатен сребрен
Издржи Напон :
1500 V р.м.s на ниво на морето
Контакт отпор :
а)Контакт Центар ≤1.5 м Ω
b)Надворешна Контакт ≤Ω 1m
Pin контакт
дувачкиот
Златен или позлатен сребрен
Изолација отпор :
≥5000 MΩ
Приклучок за контакт
Beryllium-бакар
Златен или позлатен сребрен
Центар Диригент задржување на сила :
≥N 0.57
изолатор
PTFE
Вметнување На Косата
≤0.20 d B/3 GHz
Crimp ferrule
Бакарни легури
Никел позлатен
Напон Стои Бран Сооднос :
Директно ≤1.22/ 3 GHz
Прав агол ≤1.30/3 GHz
О-прстен запечатување
6146 силиконска гума
Издржливост(парење) :
≥500times(циклуси)
Применливи Стандард :
МИЛИ-C-39012
CECC 22120
IEC-60169-8

Бренд Име:
DexMRtiC
Број На Модел На:
BNC женски адаптер
Производот:
BNC адаптер
Телото Позлата:
Nickelplated
Стил:
Директно bulkhead со лешник
Конектор A:
BNC женски
Конектор Б:
BNC женски
Материјал:
Дувачкиот
Отпорност:
50 Ohm
Примена:
Аудио И Видео, Осветлување
R

Тие исто така купуваат со овој производ